Võrdõigusvolinik: nais- ja meesrahvasportlaste autasud peavad olema võrdsed

Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper

FOTO: Tairo Lutter

Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper avaldas tunnustust täna joostava SEB Tallinna Maratoni korraldajatele, sest maratoni juhendid kohtlevad mehi ja naisi võrdselt.

Kui SEB Tallinna Maratoni juhendid on eeskujulikud, siis läbi aastate on voliniku kantseleisse pöördunud nii naised kui ka mehed, keda häirib paljudel rahvaspordivõistlustel naiste ja meeste arvestuses erineva vanuseklasside arvu määramine või erineva suurusega autasude andmine.

Mitmed rahvaspordiüritused autasustavad erinevat arvu parimaid mehi ja naisi ehk auhinnatavaid kohti on meestele nähtud ette rohkem kui naistele.

«Olen kindel, et seesuguste rahvajooksude ja maratonide korraldajad ei ole teadlikult arvamusel, et naissportlaste edu peaks pärgama tagasihoidlikumate loorberitega kui meessoost sportijate puhul. Vahetegemine on mineviku taak, mis tuleks nüüd otsustavalt kaotada,» nentis Sepper.

Võrdõigusvolinik soovitas ürituste korraldusse ja juhenditesse viia sisse vajalikud muudatused, et kaotada osavõtjate autasustamisel sooline ebavõrdsus.

Loe ka neid

Tagasi üles