Henrik Hololei asus tööle Euroopa Komisjoni transpordi peadirektorina

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Henrik Hololei

FOTO: Küllike Rooväli

Alates tänasest asus Euroopa Komisjoni mobiilsuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektorina tööle Henrik Hololei. Hololei on Euroopa Komisjoni esimene eestlasest peadirektor ja ühtlasi noorim sellesse ametisse asunud komisjoni ametnik.

«Transpordivaldkonnas seisab nüüd ees pingeline töö, kuna mitmed pooleliolevad tegemised vajavad lõpuleviimist (näiteks Euroopa ühtse raudteeturu loomine) ja samal ajal tuleb kujundada uus Euroopa lennundusvaldkonna strateegia ning töötada välja ettepanekud Euroopa maanteetranspordi ja merendusvaldkonna tõhusamaks toimimiseks,» ütles Hololei.

Hololei sõnul on tal hea meel, et komisjoni president Jean-Claude Juncker nägi teda ühena nendest noorema põlvkonna ametnikest, kes sel suvel peadirektori ametisse nimetati.

Uuest tööst rääkides märkis Hololei, et see on üks neid valdkondi, millel on märgatav mõju majanduskasvule ning potentsiaal luua uusi töökohti. Lisaks on transpordivaldkond oluline Euroopa Liidu siseturu parema toimimise tagamisel. Hololei sõnul annaks nii mõndagi teha, et transport toimiks tõhusamalt, ettevõtjatel oleks vähem halduskoormust ning nõuded lihtsustuksid ja ühtlustuksid.

Seni täitis Hololei Euroopa Komisjoni asepeasekretäri ametit, kus tema vastutada olid suhted Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Parlamendiga ning komisjoni esindamine läbirääkimistel liikmesriikide esindajatega, muu hulgas tegeles ta ka G7 tippkohtumiste ettevalmistamisega ning koordineeris tööd Euroopa Liidu majandussanktsioonide kehtestamisel Vene Föderatsiooni suhtes. Enne asepeasekretäri ametit töötas Hololei Euroopa Komisjoni eelmise koosseisu transpordivoliniku Siim Kallase kabinetiülemana.

Euroopa Komisjonis on ametis 33 peadirektorit.

Tagasi üles