Valitsus arutab homme Dressenilt kodakondsuse võtmist

Aleksei Dressen.

FOTO: Ekraanitõmmis telesaate «Vesti v subbotu» videolt

Valitsus arutab homme siseminister Hanno Pevkuri ettepanekut võtta riigireetur Aleksei Dressenilt ära Eesti kodakondsus.

Valitsuse istungi päevakorras on punkt, mille järgi arutab valitsus siseministri ettepanekut vabastada üks isik Eesti kodakondsusest. Postimehe andmetel on tegemist riigireetur Aleksei Dresseniga, kelle Eesti septembris Venemaal vangi mõistetud kaitsepolitseiniku Eston Kohvri vastu välja vahetas.

Siseminister Hanno Pevkur lubas septembris, et esitab valitsusele ettepaneku võtta riigireetur Aleksei Dressenilt ära Eesti kodakondsus. Pevkur ütles septembris, et vastav punkt lisatakse valitsuse päevakorda lähiajal, peale vajalike materjalide ettevalmistamist.

Kodakondsusseaduse järgi saab valitsus neilt, kes ei ole sünnijärgsed kodanikud, teatud tingimustel Eesti kodakondsuse ära võtta. Nii näiteks võib ta seda teha välisriigi luureteenistusse astunud isikutelt.

Dressen sai Eesti kodakondsuse naturalisatsiooni korras 1993. aastal. 2012. aasta juulis mõistis Harju maakohus ta süüdi riigireetmises ja ametialase teabe edastamises ning määras karistuseks 16 aastat vangistust.

Valitsus ei ole seni mitte üheltki inimeselt Eesti kodakondsust ära võtnud. Inimesi on küll loetud Eesti kodakondsuse kaotanuks põhjusel, et nad on Eesti kodanikuna võtnud vastu mõne teise riigi kodakondsuse.

Tagasi üles