Nukuteatris algavad laiendustööd

Nukuteater

FOTO: Karisma Arhitektid

RKAS ja Ehitus5ECO OÜ sõlmisid lepingu Nukuteatri uue saali ehitamiseks ja olemasoleva hoone osaliseks restaureerimiseks. Ehitustegevusega on plaanis alustada oktoobri lõpus ning tööd lõpetada tuleval suvel. Lepingu maksumus on ligi 4 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Teatrihoone juurdeehituse suuruseks on kavandatud 1 400 ruutmeetrit ehk ligi 1/3 olemasolevate hoonete kogumahust. Uude teatrisaali tuleb 422 istekohta. Lisaks ehitatakse juurde tehnilised ruumid küttele ja ventilatsioonile ja laoruumid valgustajatele, helitehnikutele ning videotehnikutele. Samuti rajatakse väliterrass ning paigaldatakse lift, millega tagatakse erivajadustega inimeste ligipääs nii NUKU muuseumi kui Nukuteatri olemasolevatesse saalidesse. Juurdeehitus ühendab senise teatri hoone ja muuseumi ühtseks tervikuks.

FOTO: Karisma Arhitektid

Teatrihoone laienduse arhitektuurse lahenduse on koostanud OÜ Karisma Arhitektid (Risto Parve, Diana Taalfeld, Kai Süda ja Kristo Kaskpeit). Ehitusprojekti on koostanud arhitektuuri ja inseneribüroo AS Amhold.

Nukuteatri olemasoleva hoone osalise restaureerimistööde käigus vahetatakse välja amortiseerunud katusekate, restaureeritakse uksed ja aknad ning korrastatakse hoone fassaad ja Nunne tänava äärne piirdemüür.

Tagasi üles