L, 1.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lustakas galerii: loomaaias peetakse kõrvitsapidu

Meribel Sinikalda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna peetakse loomaaias järjekordset kõrvitsapidu, kuhu on oodatud nii suured kui väiksed loomasõbrad. 

Järjekordne Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi üleskutse kõrvitsate kasvatamiseks ja loomadele annetamiseks on lõpusirgele jõudnud ja üle Eesti on kokku rohkem kui 600 kõrvitsat loomaaeda jõudnud. Talitajate ja loomasõprade abiga sätitakse viljad kõrvitsapeo jaoks loomadele sobivaks või peidetakse nendesse looma lemmiktoitu.

Loomaaia kõrvitsapidu ei ole pelgalt söömapidu, vaid loomade toitmine käib käsikäes hariva jutu ja looma vaatlemisega – see, kuidas liigid uue ja huvitavaga tutvust teevad, kui umbusklikult või hoopis rõõmuga omanäolisse kingikõrvitsasse suhtuvad, annab loomade käitumise kohta põnevat teavet. Lisaks söödaportsule on kõrvitsatel ka lisaväärtus – loomaaialoomade elukeskkonna rikastamine, millega tahetakse puuriasukatele mängulist tegevust pakkuda.

Loomaaeda toodud kõrvitsad on kasvanud Tartu- ja Järvamaal, Rapla- ja Harjumaal, Jõgeval,  Viljandi- ja Põlvamaal, Võrumaal ja Lääne-Virus. Põltsamaa lasteaed Tõruke külvas üheskoos lastega kevadel seemned ja jagas tärganud taimed kodudesse laiali – tulemuseks on ligi 200 loomaaeda saadetud kõrvitsat. Kõrvitsaid aitas loomaaeda transportida kullerfirma DPD Eesti AS, tänu kellele kõrvitsapeo raske materjal õrnalt kohale toimetati.

Kõrvitsapidu liigub mööda loomaaeda, et külastajad saaksid eri loomaliike vaadata ja loomajuttu kuulama tulla. Kõrvitsaid saavad paljud loomad, kuid jutuplaan on järgmine:

12:00 algus elevandimaja juures, kus elevantidest räägib Marika Hiob

13:00 prževalski hobuseid ja vööthüääne tutvustab Christina Daous

13.15 jaapani makaakide käitumistavasid selgitab Aleksei Turovski

13.30 aasia lõvide elust annab ülevaate Aleksei Turovski

14.00 jääkarust, amuuri tiigrist, kährikutest ja baribalist loomaaias räägib Anne Saluneem

Alates kell 14 pakutakse jääkaru juures asuvas telgis tasuta kõrvitsasuppi kõigile loomaaia kõrvitsapeo külalistele. Tõepoolest – miks mitte laupäeval loomaaia kõrvitsapeost osa saada?!

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles