E, 6.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maanteeameti keskastmejuhid lahkusid skandaali tõttu töölt

Helen Mihelson
, reporter
Maanteeameti keskastmejuhid lahkusid skandaali tõttu töölt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põhja regiooni liiklusvaldkonna juht Aavo Sau.
Põhja regiooni liiklusvaldkonna juht Aavo Sau. Foto: Mati Hiis/Õhtuleht

Maanteeameti kaks keskastmejuhti kirjutasid reedel lahkumisavalduse, pärast seda, kui olid tunnistanud, et teadsid altkäemaksuskeemist.

«Minu kui juhi roll on küsida vaheastmejuhtidelt, kus nende silmad oli,» rääkis lahvatanud altkäemaksuskandaalist napilt kuu aega maanteeameti peadirektori kohal olnud Priit Sauk.

Seda Sauk reede hommikul ka kohe tegi. «Ma küsisin, kas nad näevad enda rolli ja näevad ka vastutuse võtmise kohta. Me vestlesime, aga need vestlused olid suhteliselt lühikesed. Ja nad kirjutasid ise sooviavaldused lahkumiseks,» rääkis ta.

Need inimesed, kes lahkumisavalduse kirjutasid, oli Põhja regiooni liiklusvaldkonna juht Aavo Sau ja Mustamäe teenindusbüroo juht Aivar Leid.

Olukord oli peadirektori sõnul seda tõsisem, et mõni neist vaheastmejuhtidest oli oma kohal töötanud juba viimased paarkümmend aastat. «Mul oli ainult üks küsimus: kas ta ei teadnud, et midagi oli halvasti või ta sihilikult varjas. Sealt edasi – kui ta ei teadnud, siis ta on rumal ja kui teadis, siis on ta pahatahtlik,» sõnas Sauk.

«Moka otsast tuli, et tegelikult teadis. Minu jaoks oli see positiivne, et rumal ta ei olnud, aga halb oli see, et ta oli meil veel tööl,» lisas ta. Reedese seisuga on mõlemad inimesed töölt lahkunud.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo pidas neljapäeval kinni viis maanteeameti liiklusregistri Tallinna büroo eksamineerijat, kellest neli võtsid kahtlustuse kohaselt sõidueksami tegijatelt korduvalt altkäemaksu.

Üht eksamineerijat kahtlustatakse Põhja ringkonnaprokuratuuri teatel altkäemaksu vahendamises. Lisaks peeti kinni kaks maanteeametis mittetöötanud inimest, kes said samuti altkäemaksu vahendamise kahtlustuse. Ühe vahendaja võttis kohus prokuratuuri taotlusel vahi alla.

Märksõnad
Tagasi üles