Vaba kontoritarkvara säästis ministeeriumile miljoneid

Keskkonnaministeeriumi infosüsteemide büroo juhataja Meelis Merilo sõnul tasub vabavara kasutamine igati ära.

FOTO: Liis Treimann

Riigiasutused panustavad üha enam vabale tarkvarale, et soodsamate alternatiividega raha kokku hoida. Näiteks säästis keskkonnaministeerium pelgalt tasulisest kontoritarkvarast loobumisega miljoneid kroone, kirjutab Madis Filippov tänases Postimehes.

Mitu ministeeriumi ja nende allasutust on serveritarkvarana võtnud kasutusele Linuxi. Fotol on Linuxi maskotina tuntud pingviin.

FOTO: Repro

«Kontoritarkvara pealt kokku hoitud summa on meil päris suur, jäädes ühe versiooniuuenduse puhul vahemikku viis kuni kaheksa tuhat krooni kasutaja kohta,» rääkis keskkonnaministeeriumi infosüsteemide büroo juhataja Meelis Merilo.

Keskkonnaministeerium ja tema haldusalasse kuuluvad asutused hakkasid tasuta OpenOffice’i kontoritarkvarale üle minema 2000. aastal. Merilo lõi tunamullu arvud kokku, et näha, kui palju ministeerium säästis. Vastus: 8–17 miljonit krooni, sõltuvalt sellest, kas vaadelda litsentside renti või väljaostmist.

«Arvan, et kogu haldusala ulatuses võib see isegi kaks korda suurem olla,» sõnas Merilo. «Täpset summat on raske öelda, kuna litsentseerimistingimused ja toodete hinnad erinevad aastati.»

 

Tagasi üles