E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Olümpia hotelli naaberkrundile kerkib lähiaastatel kuni 30-korruseline ärihoone

Jonatan Karjus
, reporter
Olümpia hotelli naaberkrundile kerkib lähiaastatel kuni 30-korruseline ärihoone
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rein Murula arhitektuuribüroo nägemus (2006) Olümpia hotelli vastu kerkivast hoonest.
Rein Murula arhitektuuribüroo nägemus (2006) Olümpia hotelli vastu kerkivast hoonest. Foto: Rein Murula arhitektuuribüroo
  • E.L.L. Kinnisvara ostis Olümpia hotelli vastas paiknevad kinnistud
  • Esmalt alustatakse kuni 30-korruselise büroohoone arendamisega
  • Projekteerimistööde algus on planeeritud 2016. aasta esimesse poolde
  • Tehingu suurus kinnitamata andmetel 10-11 miljonit eurot

Eesti ühe jõukaima ärimehe Toomas Annuse AS Riverito suurosalusega E.L.L. Kinnisvara ostis avalikul enampakkumisel Olümpia hotelli vastas paiknevad magusad kinnistud ning plaanib lähiaastatel need välja arendada.

«Kesklinna atraktiivse asukohaga kinnistute ost on meie jaoks strateegiline otsus, täiendamaks oma kinnistute portfelli Tallinnas. Kui praegu on meie arendustegevuse fookus Riias, siis antud projektist peaks kujunema Eesti aktiivseim projekt,» teatas ettevõtte juhatuse liige Indrek Moorats avalikkusele.

Mooratsi sõnul toetab arendusprotsessi kiiret käivitamist kehtiv detailplaneering. Ehitustööd plaanitakse tulenevalt projekti suurest mahust jaotada mitmesse etappi. Esmalt alustatakse ühe büroohoone arendamisega, mis tuleb aadressile Juhkentali tn 1.

Juhkentali ja Liivalaia tänava nurgale on võimalik rajada 30-korruseline hoone (Olümpia hotell on 26-korruseline – J.K.), kuid täpne maht ja korruselisus täpsustub projekteerimistööde käigus.

Olümpia hotelli vastas olevale parkimisplatsile kerkib tulevikus neli hoonet
Olümpia hotelli vastas olevale parkimisplatsile kerkib tulevikus neli hoonet Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Projekteerimistööde algus on planeeritud 2016. aasta esimesse poolde. Täpne projekteerimise ja ehituse kestus ning järgnevate etappide algusajad selguvad Mooratsi sõnul läbirääkimistel arhitektide, ehitajate ning võimalike ankurrentnikega.

Lisaks äriruumidele on alale võimalik rajada ka elukondlikku kinnisvara.

Pikk ajalugu

Hinnaliste kruntide arendamist on plaanitud aastaid. 2006. aastal ostis need linnalt metalliärimees ja jalgpalliklubi Tallinna Levadia omanik Viktor Levada. Paraku kümnendi lõpus tabas Eestit majanduskriis ja võlad viisid ärimehe põhja. Nõnda jäidki grandioossed plaanid täitamata ja krundid pandi müüki.

Viktor Levada firma OÜ Meridiaane pakkus toona kolme linnale kuuluva ning kokku 7384 ruutmeetri suuruse krundi eest 596 miljonit krooni ning seljatas ligi 100 miljoni krooniga teised avalikul konkursil tehtud parimad pakkumised. See on läbi ajaloo üks Eesti kallimaid kinnisvaratehinguid.

«Ma olen harjunud usaldama professionaale ning minu abilised ütlesid, et tegemist on väga huvitava objektiga,» oli Levada toona positiivselt meelestatud. «Võib-olla on see hind kõrge, kuid me väga tahtsime seda osta.»

Pöyry Architects OY (2008) nägemus Liivalaia tänava äärde planeeritavast neljast hoonest, millest kõrgeim 35-korruseline hoone.
Pöyry Architects OY (2008) nägemus Liivalaia tänava äärde planeeritavast neljast hoonest, millest kõrgeim 35-korruseline hoone. Foto: Pöyry Architects OY.

Kui Levada ostis 2006. aastal Liivalaia ja Juhkentali tänava äärsed krundid toona kosmilise 596 miljoni krooni (ca 38,5 milj eurot – J.K.) eest, siis nüüd maksis E.L.L Kinnisvara Äripäeva andmetel 10-11 miljonit eurot.

E.L.L. Kinnisvara arenduse fookus on täna Lätis, kus on aktiivselt töös kaks suurt projekti. Ettevõte kavandab Riia ühe populaarseima kaubanduskeskuse Spice kompleksi esinduslikku A-klassi büroohoonet ligikaudu 10 000 m² üüripinnaga. Ettevõttel on kinnistud ka Riia areneva äripiirkonna Skanstese südames, kuhu plaanitakse esimeses etapis kahte A-klassi büroohoonet ligikaudu 23 000 m² üüripinnaga.

E.L.L. Kinnisvara ostis avalikul enampakkumisel Liivalaia 34, 36, 36a ning Juhkentali 1b, 3d, 3e, 9a, 9c, 9d ja Veski tänav T1 (endine Juhkentali 9b) kinnistud kogupindalaga ligikaudu 12 000 m².

Märksõnad
Tagasi üles