Lasterikaste perede liit laiendas perekaardi saajate ringi ja soodustusi Esimese uuenenud perekaardi sai Liisa Pakosta

MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit andis esimese uuenenud perekaardi üle võrdõigusvolinikule ja viie lapse emale Liisa Pakostale.

FOTO: lasterikkad.ee

MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit laiendas novembri teisest nädalast perekaardi saajate ringi ja soodustusi.

Lasterikaste perede liit andis täna esimese uuenenud perekaardi üle võrdõigusvolinikule ja viie lapse emale Liisa Pakostale, kellega ühtlasti arutleti ka peamisi Eesti suurperesid puudutavaid murekohti ning võimalusi perede toetamiseks.

Perekaart. Allikas:

FOTO: lasterikkad.ee

Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on perekaart kõikidele Eesti lasterikastele peredele äärmiselt oluline. «Kui varem said kaarti taotleda vaid organisatsiooni liikmespered, siis nüüdsest võimaldame seda kõikidele Eesti suurperedele, kes on meie suurim väärtus ning keda igal sammul hinnata ja toetada,» kinnitas Õunap.

«Esimese uuenenud perekaardi otsustasime kinkida just võrdõigusvolinikule Liisa Pakostale, kelle peres kasvab viis last. Perekaart on ainult üks osa meie tööst. Usume, et võrdõigusvolinik saab palju ära teha lasterikaste perede toetamiseks ja väärtustamiseks,» lisas Õunap.

Koos arutleti selle üle, millised on tänapäeva Eestis lasterikaste perede vanemate mured, eneseteostuse ja töövõimalused ning laste ligipääs haridusele. «Täna on oluline tegeleda lasteaia- ja lastehoiukohtadega, mis võimaldaks lasterikka pere vanematel tööl käia, puudega lapsega perede murede ning võimalustega teenuste kättesaadavuse parandamisega. Üks meede, mis aitab parandada teenuste kättesaadavust lasterikastele peredele, on liidu välja töötatud perekaart,» rõhutas Pakosta.

Hetkel on perekaardi kasutajaid Eestis kokku juba üle 1600. Kõige rohkem perekaarte on väljastatud Harjumaale ja Pärnumaale, kus kasutab kaarti pea 250 suurperet või selle liiget, ning Lääne-Virumaale, kus on kaardikasutajaid ligi 200.

Praeguseks on programmiga liitunud juba 170 partnerit, kes pakuvad üle 200 erineva soodustuse üle Eesti. Oktoobrikuus liitus perekaardi partnerite ringiga 16 uut ettevõtet ja teenusepakkujat ning lähiajal plaanib perekaardiga liituda veel ligi 40.

«Otsime kogu aeg võimalusi, kuidas suurperedele veel rohkem ja parematel tingimustel erinevaid tooteid ja teenuseid pakkuda. Koostöös vanade ja uute partneritega suudame perede heaks palju ära teha,» sõnas lasterikaste liidu president.

Perekaart on lasterikkale perele väljastatav magnetkaart, millega on võimalik osa saada erinevatest teenustest ja toodetest parematel tingimustel. Perekaarti saavad tellida kõik Eesti suurpered, kus on lapsi kasvamas neli ja enam.

Loe ka neid

Tagasi üles