Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei võttis rahurikkujalt kolm kõlarit endale hoiule

Kõlar. FOTO: Margus Ansu / Postimees

Politsei lõpetas nädalavahetusel ühes Põlva kortermajas peetud lärmaka koosviibimise, võttes rahurikkujalt ajutiselt ära kolm kõlarit. 

Pühapäeva õhtul pisut enne kella üheksat teatati politseile, et Põlvas Piiri tänava kortermajas on terve möödunud öö ja päeva kestnud pidu ja valjult mängiv muusika on juba pikalt häirinud majaelanike rahu. Politseipatrull leidis korterist eest viis inimest, kes korrakaitsjate saabudes laiali läksid ning peo lõpetasid.

Vaikust ja öörahu ei saanud aga majaelanikud nautida pikalt. Pisut enne kella nelja öösel sai politsei samasse kohta uue samasisulise väljakutse.

Kuna seesolijad korteri ust ei avanud, kasutati korteriukse avamiseks päästeameti abi. Korterisse sisenedes leidis politsei eest kolm magavat meest ning arvutiga ühendatud kõlarid, mis valjult muusikat mängisid.

Kuna korteri peremees ei olnud eelnevalt korduvatele hoiatustele reageerinud, otsustas politsei öörahu huvides kõlarid ühes juhtpuldiga kaasa võtta. Samalt mehelt on politsei eelnevalt ära võtnud ka muusikakeskuse ning tema suhtes alustati väärteomenetlus.

Põlva politseijaoskonna patrullitalituse juht Arvo Turba ütles, et sarnased teated samast korterist tuleva lärmi osas on pidevad. «Just taoliste rikkumiste lõpetamiseks ning ka ennetamiseks on politseil õigus esemeid ajutiselt hoiule võtta, kuna on alust arvata, et rikkumine võib jätkuda. On selge, et kortermajades tuleb üksteisega arvestada ja kui hoolimata korduvatest hoiatustest seda endiselt ei tehta, siis kasutab politsei võtteid, mis rikkumise sammu pealt lõpetaks ning tagaks majaelanike rahuliku une,» sõnas Turba.

Tagasi üles
Back