Tallinnas kohtusid iseseisvuse taastamise järgsed siseministrid

E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Endised siseministrid Tallinnas restoranis Tuljak.

FOTO: Hanno Pevkur

Tallinnas kohtus eile suurem osa iseseisvuse taastamise järel ametis olnud siseministritest, ministeerium loodab sellest kujundada iga-aastase traditsiooni.

Endiste siseministrite kohtumisi on korraldatud ka varem, kuid kunagi varem ei ole kohale tulnud nii palju eksministreid, ütles siseminister Hanno Pevkur Postimehele.

Kohtumine leidis aset Tallinnas restoranis Tuljak. «Kuna osales ka endine siseminister Edgar Savisaar, pidime kohavalikul arvestama sellega, et see oleks hõlpsasti ligipääsetav ka ratastooliga,» märkis Pevkur.

Siseministri sõnul oli hea näha, et kohale oli tulnud niivõrd palju siseministreid, kaasa arvatud juba nii ammu, aastatel 1992-1993 ametis olnud siseministrid Robert Närska ja Lagle Parek.

Iseseisvuse taastamise järel ametis olnud elusolevatest siseministritest ei saanud eilsel kokkusaamisel osaleda Kaido Kama, Olari Taal, Toomas Varek ja Ken-Marti Vaher.

Kohtumisel olid kohal ka siseministeeriumi endised kantslerid ja endine regionaalminister Siim Kiisler.

Siseministeerium tähistab iga aasta detsembri alguses ministeeriumi loomise aastapäeva.

Eesti iseseisvuse taastamise järel on olnud ametis 20 siseministrit:

Olev Laanjärv (17. aprill 1990 – 30. jaanuar 1992)

Robert Närska (30. jaanuar 1992 – 21. oktoober 1992)

Lagle Parek (21. oktoober 1992 – 27. november 1993)

Heiki Arike (14. detsember 1993 – 4. november 1994)

Kaido Kama (4. november 1994 – 12. aprill 1995)

Edgar Savisaar (12. aprill 1995 – 10. oktoober 1995)

Märt Rask (3. november 1995 – 1. detsember 1996)

Riivo Sinijärv (1. detsember 1996 – 29. aprill 1997)

Robert Lepikson (5. mai 1997 – 28. jaanuar 1998)

Olari Taal (29. jaanuar 1998 – 25.märts 1999)

Jüri Mõis (25. märts 1999 – 5. november 1999)

Tarmo Loodus  (9. november 1999 – 28. jaanuar 2002)

Ain Seppik (28. jaanuar 2002 – 3. veebruar 2003)

Toomas Varek (10. veebruar – 10. aprill 2003)

Margus Leivo (10. aprill 2003 – 13. aprill 2005)

Kalle Laanet (13. aprill 2005 – 5. aprill 2007)

Jüri Pihl (5. aprill 2007 – 21. mai 2009)

Marko Pomerants (3. juuni 2009 – 6. aprill 2011)

Ken-Marti Vaher (6. aprill 2011 – 26. märts 2014)

Hanno Pevkur (alates 26. märtsist 2014)

Tagasi üles