Fotod: Savisaar ehib ennast linnapea ametiketiga

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Edgar Savisaar Raekojas toimunud üritusel.
Edgar Savisaar Raekojas toimunud üritusel. Foto: Albert Truuväärt

Kuigi Tallinna linnapea Edgar Savisaar on korruptsioonikahtluse tõttu ametist kõrvaldatud, ei sega see teda linnapea ametiketti kandmast ega linnavalitsuse üritustel osalemast

Savisaar on endast Facebooki postitanud fotod, kus ta kannab Raekojas toimunud üritusel linnapea ametiketti. Facebooki fotodel on suur hulk Savisaare seniseid alluvaid, aga ka keskerakondlasi väljastpoolt Tallinna linna süsteemi. Savisaare Facebooki leht nimetas üritust rõõmsaks kohtumiseks sõpradega Raekojas. Postimehe andmetel oli tegemist linnavalitsuse traditsioonilise jõulueelse vastuvõtuga.

See võib olla ettevalmistus jõululaupäevaks, mil traditsiooniliselt kuulutab Tallinna linnapea Raekoja aknast välja jõulurahu. Seni oli Savisaarel sel teel kaks takistust. Esiteks on ta ametist kõrvaldatud, aga vaevalt prokuratuur jõulurahu väljakuulutamise eest tema vahistamist nõudma hakkab. Linnavalitsuse avalike suhete direktor Ain Saarna rõhutas juba eelmisel nädalal, et ükskõik kes jõululaupäeval Raekoja aknale astub, mingeid juhtimisotsuseid sealt ei kuulutata.

Teine takistus oli Raekoja järsk trepp, aga eilsel pressikonverentsil teatas abilinnapea Merike Martinson, et üleüldise puuetega inimeste eest hoolitsemise käigus on ka Raekotta invalift paigaldatud.

Volikogu probleemi ei näe

Tallinna linnavolikogu aseesimehe Lauri Laatsi sõnul on volikogu Savisaare linnapeaks määranud ja talle ametiketi kaela riputanud ning linnapea ametist kõrvaldamise otsus pole olnud volikogu otsus.

«Volikogu on ju linnapea ametisse määranud, volikogu ei ole teda tagasi kutsunud. Ta on praegu ajutiselt kõrvaldatud. Tiitel on tal ikkagi alles kui linnapea,» ütles Laats vastuseks küsimusele, kas see on õige, et ametist kõrvaldatud Savisaar Raekojas toimunud üritusel linnapea ametiketti kandis.

Ta märkis, et ehkki Savisaar ei tohi praegu linna juhtida ning tema asendajaks on Taavi Aas, on need siiski erinevad asjad. «Taavi Aas ei saa kindlasti ametiketti kanda, sest teda ei ole volikogu poolt linnapeaks nimetatud. Volikogu esimees on ametiketi kaela riputanud ikkagi Edgar Savisaarele,» lisas ta.

Tallinna linnavolikogu määruse kohaselt on linnapea ametiketi kandmise ainuõigus Tallinna linnapeal linnavalitsuse ametisse kinnitamise momendist kuni linnapea volituste lõppemiseni. Linnapea volituste lõppemisel annab ametist lahkuv linnapea ametiketi üle uuele linnapeale.

Linnapea ametiketti kantakse ametlikel või pidulikel üritustel Tallinna esindusfunktsioonide täitmisel.

Tagasi üles