Sõda alkoholi vastu murrab väitlustandrile

FOTO: Postimees/Scanpix

Sel reedel võtavad Postimees.ee’s omavahel mõõtu karskusliidu juht Lauri Beekmann ja Eesti Väitlusseltsi tandem, et selgitada välja, kas alkoholitarbimine on tervisele kahjulik või mitte.

Beekmann väidab, et on kahjulik ja seda ka mõõdukas koguses, ning väitlusseltsi esindavad Andreas Elme ja Elise Nikonov, et ei ole mitte.

Kuigi mõlema poole avakõned ilmuvad Postimees.ee's juba kell 10, algab debati interaktiivseim osa ehk ristküsitlus kell 11.30. Küsitlusse saavad omapoolsete küsimustega panuse anda ka lugejad. Väitluse võtavad kokku mõlema poole lõppsõnad.

Laia vastukaja saanud online-väitluste eelmine hooaeg oli sügisel enne kohalike omavalitsuste volikogude valimisi. Siis debateerisid noorte tippväitlejatega erinevate erakondade Tallinna linnapea kandidaadid.

Tänavu on väideldud erinevate ekspertide ning poliitikutega eutanaasia, laste vitsakeelu, täiskasvanute-alaealiste seksipiiri, homopartnerluse, matemaatika riigieksami, meeste-naiste palgalõhe, algklassides hinnete panemise, eurorahaga kaasneva hinnatõusu ja euroraha najal terendava majanduskasvu üle.

Kord kuus korraldatavate online-väitluste eesmärk on muuta arutelu erinevatel ühiskonnas aktuaalsetel teemadel sisulisemaks ning argumenteeritumaks.

Väitlusseltsi võistkond ei esinda oma seisukohti, vaid on valmis asetama end positsiooni, mida sageli avalikkuses ei julgeta või ei osata kaitsta.
 

Tagasi üles
Back