N, 30.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võitlus meelsuse nimel: infooperatsioonid Ukrainast, Venemaalt ja läänest

Oliver Kund
, reporter
Võitlus meelsuse nimel: infooperatsioonid Ukrainast, Venemaalt ja läänest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
VIISAKAD MEHED. Krimmi annekteerinud eraldusmärkideta ja maskides «rohelisi mehikesi» asus Venemaa meedia kiirelt kujutama kui sõbralikke, kõiki nõrgemaid kaitsvaid tegelasi, keda ei pelga neiud, lapsed ega koduloomadki.
VIISAKAD MEHED. Krimmi annekteerinud eraldusmärkideta ja maskides «rohelisi mehikesi» asus Venemaa meedia kiirelt kujutama kui sõbralikke, kõiki nõrgemaid kaitsvaid tegelasi, keda ei pelga neiud, lapsed ega koduloomadki. Foto: Repro

Riikide või äärmusrühmituste huvides tegutsevad kulisside taga sageli suured meeskonnad, et poliitiliste või sõjaliste eesmärkide saavutamiseks mõjutada publiku taju, suhtumist ja käitumist. Sageli pole ühe operatsiooni taotlus pealtnäha kuigi suur: piisab sellest, kui tekitada vaatajas emotsioon või panna ta kahtlema üldteada tõsiasjades.

Siin on valik näiteid inimeste meelsuse mõjutamiseks korraldatud infooperatsioonidest nii Ukrainast, Venemaalt, nn Islamiriigilt kui ka läänest.

Märksõnad
Tagasi üles