Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Reformierakonna peasekretäriks sai Reimo Nebokat

Täiendatud kell 12.51!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Reformierakonna juhatus nimetas ametist lahkunud Martin Kuke asemel täna erakonna uueks peasekretäriks aastaid erakonna piirkondade arendusdivisjoni juhtinud Reimo Nebokati.

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul on Reformierakonnas 10 aastat töötanud Nebokatil hea kontakt erakonnakaaslastega üle Eesti, mis on oluline eeldus Reformierakonna kui organisatsiooni juhtimiseks ja arendamiseks.

Nebokat nimetas oma lähiaastate eesmärgiks hea tulemuse saavutamist järgmistel kohalike volikogude valimistel, mis toimuvad Eestis tuleva aasta 15. oktoobril. «Järgmisel aastal aset leidvad kohaliku omavalitsuse volikogu valimised ühes haldusreformiga esitavad meile väljakutse. Mul on olemas selge plaan, kuidas erakonnana saavutada läbi aegade parim tulemus kohalikel valimistel,» ütles ta partei teatel.

2005. novembris Reformierakonnaga liitunud Nebokat on olnud partei Lääne maakonnaorganisatsiooni arendusjuht, Reformierakonna noortekogu esimees ja sotsiaalministri nõunik. Alates 2008. aasta septembrist töötas ta erakonna piirkondade arendusdivisjonis, samuti kuulub ta Ridala vallavolikokku.

Ligi viis aastat Reformierakonna peasekretärina töötanud Martin Kukk märkis eile õhtul erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et otsustas pärast riigikokku valituks osutumist, et enne kui erakond hakkab valmistuma kohalikeks valimisteks, teeb ta valiku, kas jätkata peasekretärina või pühenduda tööle riigikogus.

«Pärast põhjalikku kaalumist otsustasin ma viimase kasuks. Usun, et praegu on parim aeg anda peasekretäri teatepulk üle. Nii jääb järgmisel piisavalt aega, et viia Reformierakond tippvormi järgmise aasta kohalike omavalitsuste valimisteks,» kirjutas Kukk.

Kukk kinnitas, et jätkab tööd Reformierakonna fraktsiooni liikmena riigikogus. Samuti soovib ta pühenduda senisest enam perekonnale ja astuda Kaitseliitu. Kukk asus Reformierakonna peasekretäriks 2011. aasta aprillis, kui varem sel kohal töötanud Kristen Michalist sai justiitsminister.

Riigikogu valimiste järel on peasekretäri vahetanud ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Isamaa ja Res Publica Liit ning Vabaerakond. Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas sai Indrek Saare asemel peasekretäriks Inara Luigas, Isamaa ja Res Publica Liidus Tiit Riisalo asemel Kert Karus ning Vabaerakonnas Margus Maidla asemel Vello Väinsalu.

Peasekretäri kui partei tegevjuhi ülesannete hulka kuulub erakonna organisatsiooni ja valimiskampaaniate juhtimine. Samuti tegeleb peasekretär partei finantsküsimustega.

Tagasi üles