Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kaja Kallas tutvustas Soomes digitaliseerumise võimalusi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kaja Kallas | FOTO: TAIRO LUTTER/PM/

Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas osales täna Helsingis Infoühiskonna Akadeemia seminaril, kus ta rääkis Soome parlamendiliikmetele, kuidas digitaalsed uuendused oma riigi kasuks pöörata.

Kallase sõnul on Eestil maailmas kindlasti tugevam digikuvand kui Soomel, samas on Soome internetikasutajate hulgas tunduvalt rohkem e-riigi teenuste kasutajaid kui Eestis.

«Soome ettevõtted kasutavad digilahendusi isegi poole rohkem kui meil,» kommenteeris Kallas pressiteate vahendusel.

Ta lisas, et samas astuvad seminaril esinejatena üles lausa kaks eestlast, mis näitab, et soomlased on pigem huvitatud sellest, millised on Eesti kogemused e-riigi arendamisel.

Teise eestlasena esines Infoühiskonna Akadeemia ja Eduskunta korraldataval seminaril NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuse välissuhete juht Siim Alatalu.

Ürituse peamine eesmärk on tutvustada Soome poliitikakujundajatele, ettevõtjatele ja ametnikele võimalusi, kuidas arenevat digisektorit oma riigi tuleviku huvides ära kasutada.

Infoühiskonna Akadeemia on Soome ekspertorganisatsioon, mis koolitab poliitilisi otsustajaid infoühiskonna teemadel, pakkudes teadmisi infoühiskonna hetkeolukorrast ja selle tulevikuväljavaadetest.

Tagasi üles