N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jõelähtme kriisikomisjon suunas valla jõud ka riigiteede puhastamiseks

Raul Sulbi
Jõelähtme kriisikomisjon suunas valla jõud ka riigiteede puhastamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lumesahk.
Lumesahk. Foto: Transpordi Ametiühing

Täna kogunenud Jõelähtme valla kriisikomisjon otsustas suunata valla ressursid ka riigile kuuluvate tugimaanteede puhtana hoidmiseks, kuna valla teede puhtaks lükkamisel pole mõtet, kui neilt edasi lund täis tuisanud riigiteedele ei pääse.

Jätkuva pinnatuisu tõttu on Harju maakonnas liiklusele suletud Jõelähtme-Kemba maantee esimesed kaks kilomeetrit, Uus-Rebalasse pääseb Jõelähtme kiriku poolt, tee jääb suletuks kuni tuisu raugemiseni ning hangede likvideerimiseni, teatas maanteeinfokeskus.

Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja kinnitas Postimees.ee’le, et Jõelähtme-Kemba tee esimesed 2 kilomeetrit on tormihetkest alates kinni olnud.

«Seal olid ka Kerded (korvpallitreener Üllar Kerde abikaasa Helgaga - toim) kinni, kellest meedia on palju rääkinud. Eile sai see teelõik läbitavaks, aga tänaseks on pinnatuisk selle jälle kinni tuisanud,» tõdes Umboja.

«Seal töötavad üks valla traktor ja maanteeameti traktor, et hoida inimeste kodudeni tee puhas,» rääkis vallavanem.

«Täna kogunenud valla kriisikomisjon leidis, et peame oma jõud suunama ka riigimaanteedele, riigi prioriteet on põhimaanteede läbitavus, riigi tugimaanteed on aga paljuski läbitamatud ja meil pole mõtet lükata puhtaks valla teed, kui neilt edasi riigi tugimaanteedele ei pääse,» selgitas Umboja.

«Maanteeamet lubas homseks tugevama buldooseri saata, mis Jõelähtme-Kemba tee alguse laiemalt lahti lükkaks,» rääkis vallavanem.

Loo tee liiklusummikud

«Meie kõige suurem probleem on praegu Loo teeotsaga seotud,» tunnistas vallavanem. «Loo väljapääs, kus on Merko teeehitusobjekt, on praegu üliraske, seal jäävad autod ja bussid juba kinni, on ülisuured ummikud ja juhtub ka avariisid.»

Täna kutsus Jõelähtme vallavalitsus kokku erakorralise töökoosoleku, et lahendada rasketest ilmastikutingimustest tekkinud liiklusolukord Narva maantee ja Loo aleviku tee ristmikul.

Vallavalitsuse, asjaomaste riigiteenistuste ja tee-ehitajaga toimuv erakorraline nõupidamise algab kell 18 Merko ehitusobjekti kontoris.

Erakorralisel töökoosolekul osalevad Ida-Harju politseijaoskonna esindaja, Põhja Regionaalse Maanteeameti, Riigi Maanteeameti ja teetöid teostava ehitusettevõtte Merko, samuti riigimaanteid hooldava OÜ Üle esindajad.

Viimase nädala lumetorm on tekitanud vallas kriisilähedase olukorra, vallavalitsus on rakendanud lumetõrjele kogu vastava tehnika ja inimjõu.

Märksõnad
Tagasi üles