Veterinaarameti peadirektori konkursile ilmus spämmifiltrist veel üks kandidaat

Spämm

FOTO: SCANPIX

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) peadirektori konkursil selgus pärast esimese vooru lõppemist, et tegelikult on osalemiskõlblik veel üks kandidaat, kes algul jäi kahe silma vahele.

«On selgunud, et üks kandidaat on oma avalduse õigeaegselt teele pannud, kuid tehniliste nüansside tõttu ei jõudnud see kohale,» ütles riigikantselei  kommunikatsioonijuht Kristiina Tiimus. Nimelt oli kiri kinni jäänud nn spämmifiltrisse. «See asjaolu selgus teisipäeval.»

Varem oli konkursile laekunud neli avaldust, millest tippjuhtide valikukomisjon lubas 3. veebruaril toimunud koosoleku otsusega järgmisesse vooru edasi kaks.

Eile vaatas komisjon nende silme eest varem peitu jäänud avalduse üle ja otsustas, et kandidaat pääseb järgmisesse vooru edasi. Seega pääses kokku viiest kandidaadist teise vooru edasi kolm.

Järgmisel esmaspäeval toimub varem edasi pääsenud kahe kandidaadiga komisjoniintervjuu , kolmas kandidaat aga ei saa sellel päeval osaleda ja talle otsitakse uut aega. Seega lükkub VTA peadirektori kandidaadi nimetamine edasi.

Riigisekretär kuulutas konkursi uue VTA peadirektori leidmiseks välja 12. jaanuaril. 

Maaeluminister Urmas Kruuse vabastas ameti senise peadirektor Ago Pärteli kohalt 1. jaanuarist, sest distsiplinaarmenetlus tuvastas, et peadirektor andis oma alluvale korralduse edastada avalikkusele valeinfot mobiilse põleti Hurikan 1000E kasutamise kohta Tartumaal asunud seakatkukolde likvideerimisel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles