Avatud talude päev tunnistati eelmise aasta parimaks suhtekorralduse projektiks

Avatud talude päev.

FOTO: Kasper Mäe

Eesti Suhtekorraldajate Liit (EPRA) tunnistas suhtekorralduskonkursi parimaks tööks mullu juulis esimest korda toimunud üle-eestilise avatud talude päeva.

«Avatud talude päevaga soovisime tutvustada tänapäevast põllumajandust ja anda inimestele vahetu maaelukogemuse,» ütles ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe. «Paljudel pole tänapäeval enam ju maavanaemasid ja -vanaisasid, kelle juures näiteks oma lastele lehmi-lambaid näidata ja talutöid õpetada.»

«Publikuhuvi Eesti põllumajanduse ja maaelu vastu oli kolm korda suurem, kui julgesime endale eesmärgiks seada – kokku tehti päeva jooksul taludesse ligi 45 000 külastust,» rääkis Mäe ja lisas, et paljud põllumehed leidsid külastajate seast oma toodangule ostjaskonda.

2015. aasta avatud talude päeva korraldasid 147 osalenud talu ja põllumajandustootjat koos maaeluministeeriumi, maamajanduse infokeskuse, Järvamaa avatud talude päeva eestvedajate, põllumeeste keskliidu ja talupidajate keskliiduga.

Juba on alanud on ka ettevalmistused tänavu 24. juulil toimuvaks avatud talude päevaks. «Talud ja põllumajandustootmised saavad end osalejateks registreerida kuni 1. maini, praeguseks on oma osalemisest teada andnud juba üle 90 ettevõtja,» märkis Mäe.

Konkursi «Suhtekorralduse auhind 2015» 22 osaleja hulgast pääses teise vooru 11 nominatsiooni. Avatud talude päev tunnistati konkursi parimaks projektiks ja see pälvis grand prix'.

Suhtekorraldusauhinna žürii tööd juhtis rahvusvahelise erialaorganisatsiooni Global Alliance for Public Relations and Communication Management asepresident José Manuel Velasco Guardado.

Žüriisse kuulusid Aive Hiiepuu, Aleksandra Moorast, Aune Past, Margus Mets, Krista Must, Janek Mäggi ning eelmise aasta auhinnakategooriate võitjate esindajad Rainer Laurits, Lauri Linnamäe, Reelika Lepp ja Indrek Raudjalg.

Suhtekorraldajate liit korraldab «Suhtekorralduse auhinna» konkurssi alates 2000. aastast.

Tagasi üles