Korruptsioonivaba Eesti taunib kurjategija Toobali nimetamist ERJKsse

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Priit Toobal Harju maakohtus.
Priit Toobal Harju maakohtus. Foto: Mihkel Maripuu

Ühing Korruptsioonivaba Eesti taunis Keskerakonna juhatuse otsust määrata oma esindajaks erakondade rahastamise järelvalve komisjoni (ERJK) kriminaalkorras karistatud Priit Toobal.

«Teade Priit Toobali nimetamisest erakondade rahastamise järelvalve komisjoni mõjub halva naljana. Erakonna peasekretär, kes on süüdi mõistetud ametialases võltsimises, ei peaks saama erakondade rahastamise kontrollkomisjoni liikmeks,» ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Erkka Jaakkola.

Ühingu hinnangul õõnestab  Keskerakonna selline otsus parteide rahastamise kontrollsüsteemi usaldusväärsust, kuna erakondade rahastamisega seoses on niigi üleval mitmed küsitavused.

«Keskerakond võiks leida komisjoni liikmeks isiku, kelle autoriteeti pole nullinud kriminaalkurjategija staatus. Teate valguses on soovitav kaaluda, kas erakondade rahastamise järelvalve komisjoni liikmetele peaks seadma kvalifitseerivaid nõudeid,» ütles Jaakkola.

Keskerakond esitas eile erakondade rahastamise järelevalve komisjoni uue koosseisu liikmeks erakonna peasekretäri, eelmise aasta lõpus partei annetuste võltsimises ja eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises süüdi mõistetud Priit Toobali.

Järelevalvekomisjonis seni Keskerakonda esindanud Tõnis Möldrist saab komisjoni asendusliige, teatas Keskerakond. Partei kirjast selgub, et liikme ja asendusliikme nimetamise otsustas Keskerakonna juhatus märtsi alguses.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles