Pilv: Allan Kiili süüasja menetluse osas valitseb vaikus

Allan Kiil

FOTO: Toomas Huik / Postimees

Korruptsioonis kahtlustatava Tallinna Sadama eksjuhi Allan Kiili kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv märkis, et tema kaitsealuse kohtuseelse uurimise osas on juba pikemat aega valitsenud vaikus ning talle pole teada, millal süüasi võiks kohtusse jõuda.

«Antud süüasjas valitseb määramatus ja vaikus, pikka aega ei ole Kiili osas konkreetseid menetlustoiminguid tehtud. Saame aru, et menetlus käib ja kogutakse tõendeid, aga ühtegi menetlustoimingut Kiili osavõtul ei ole toimunud,» ütles Pilv BNS-ile.

Tema sõnul loodab ta lähiajal riigiprokuratuurist kuulda, mis võiks olla see tärmin, millal prokuratuur loodab kohtueelse menetluse lõpule viia. «Seni on olnud märksõnaks «sügis 2016», kuid kas see on sügise esimene pool või tagumine, selle kohta infot praegu ei ole,» tõdes Pilv.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna Sadama juhatuse endised liikmed Allan Kiili ja Ain Kaljuranna kinni mullu 26. augustil. Samal päeval peeti kinni ka kolm altkäemaksu andmises ja kolm selle vahendamises kahtlustatavat. Nemad pääsesid 28. augustiks kõik vabadusse. Hiljem on kahtlustuse saanud ka kaks Poola laevatehasega seotud isikut.

Riigiprokuratuuri kinnitusel käivitus kriminaalmenetlus Kiili ja Kaljuranna tegevuse uurimiseks küll tänavu, kuid kogutud tõendid annavad alust arvata, et võimalikud korruptiivsed tehingud ulatuvad juba aastasse 2009.

Kahtlustuse keskne tehing on riigiprokuratuuri kinnitusel parvlaevahange ning uurimisandmetel tekitab kahtlusi laevade tellimine nii Poolast kui ka Türgist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles