Lugeja kiri: Miks saaks Savisaarest hea president

Kuigi rahvas Eesti Vabariigi presidenti valida ei saa, jääb lihtinimesele alles kaasamõtlemise rõõm. Seda võimalust ma järgnevalt kasutangi. Mitu nime on juba välja käidud, enamik neist ei ole tõsiselt võetavad. Keda aga tuleks tõsiselt võtta, on Siim Kallas ja Edgar Savisaar.

Mõlemal mehel on aastakümnete pikkune poliitika tegemise kogemus ja mõlemad on olnud osalised Eesti iseseisvumise taastamisel. Siiski eristab neid kahte meest see, et kui Kallas on palju aastaid töötanud Eestist väljaspool, siis Savisaar on olnud oma rahvaga vahetpidamata koos nii heas kui halvas. Savisaarest sai rahva liider juba 1987. aastal ja seda rolli on ta täitnud praeguseni.

Küll on poliitilised vastasjõud püüdnud teda vahendeid valimata poliitikast kõrvaldada, kuid siiani ei ole see õnnestunud. Kuigi Keskerakonna Kadri Simsoni võimujanuse leeri abiga võib see kahjuks juhtuda.

Valijatelt saadud 40 000 häält peaks väga kõnekas fakt olema. Savisaarele on ette heidetud tema vanust. Presidendiks ei tohigi keegi noorem saada, sest see ametikoht nõuab elukogemust ja teadmisi, muidu saame samasuguse eneseimetleja, teadmiste ja tarkuseta nagu meie praegune nooruke peaminister.

Savisaart teatakse palju väljaspool Eestit, tal on oskust leida ühine keel nii lääne- kui idanaabriga. Ei saa silmi sulgeda selle ees, et meie valitsuse poliitika on kahjustanud meie majandust.

Suhted Venemaaga, eriti kaubanduse vallas tuleb taastada. Meedias väljakäidud presidendikandidaatidest on selleks võimeline Savisaar, kellele presidendina head alternatiivi ei ole. Kui Marina Kaljuranna, Kallase või ükskõik kelle teise saamine presidendiks jääks poliitiliseks pinnavirvenduseks, siis Savisaar tooks kaasa tõelised muutused ja annaks tagasi inimeste usu Eesti riigisse.

Maie Kiviselg

Tagasi üles