Metropoliit Kornelius: rünnakud Savisaare vastu on kohatud

Edgar Savisaar ja metropoliit Kornelius.

FOTO: Toomas Huik

Moskva patriarhaadi Eesti õigeusu kiriku eestseisja ning Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Kornelius leiab, et rünnakud Tallinna linnapea Edgar Savisaare vastu rahaküsimise pärast kiriku ehitamiseks Lasnamäele on kohatud.

«Minu arvates on rünnakud linnapea Edgar Savisaare vastu mitte üksnes alusetud, vaid ka ebaintelligentsed ja kohatud ning kinnitavad, et inimesed, kes skandaali vallandasid, ei tea küsimuse tuuma,» kinnitas metropoliit ajalehele Komsomolskaja Pravda antud intervjuus.

Metropoliidi sõnul teevad Eestis elavad õigeusklikud koostööd Savisaare mitte kui opositsiooniparteist Keskerakonna liidri, vaid kui linnapeaga.

Kornelius kinnitas, et koostöö Andrei Pervozvannõi fondiga on toimunud juba mitu aastat. Eesti inimesed teevad küll ka fondi annetusi, aga kiriku ehitamiseks on vaja palju rohkem raha.

«Miks keegi ei tunne huvi, kes annavad raha Jehoovatunnistajate kirikutele, kes seal jutlustavad, kui palju need jutlustajad teenivad ja kui palju nad annavad riigikassasse?» küsis Kornelius.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles