Politsei hoiatab Harjumaal tegutsevate agressiivsete petturkaupmeeste eest

Vihmaveerenn ja -toru Pilt on illustratiivne.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Nii nagu igal suvel, saab politsei ka nüüd rohkelt teateid Harjumaal tegutsevate välismaist päritolu petturkaupmeeste kohta, ent tänavu ei paku nad potte-panne, vaid leitud on uus moodus äri tegemiseks.

Kui mullu tülitati inimesi ja pakuti neile müügiks kalli hinnaga potte ja panne, siis tänavuseks moeröögatuseks on kallid vihmaveerennid, teatas Põhja prefektuur sotsiaalmeedia vahendusel.

«Ettevaatust, taas on liikvel võimalikud petised!» hoiatab Põhja prefektuur. On juhtumeid, kus inimesed nõuavad majaomaniku loata paigaldatud vihmaveerenni eest raha. Summad on suured ja oma kahtlustäratavat teenust pakutakse peamiselt vanematele inimestele.

«Selliste torupaigaldajatest hooajatööliste kohta on teateid tulnud kogu Harjumaalt ning neid on nähtud liiklemas Poola ja Ungari numbritega mahtuniversaalidega, kus katusel redel, sees aga mehed ja hunnik vihmaveetorusid,» kirjeldas Põhja prefektuur.

Politsei toonitab, et probleemi lahendamiseks peavad ennekõike inimesed ise otsustavalt käituma ja pakutavast keelduma. Politsei soovitab nendega vestlusesse mitte laskuda, nad ära saata ning vajadusel kutsuda politsei.

«Kui keegi tõepoolest vajab vihmaveerenne või muid kaupu ja teenuseid, siis tasub neid alati tellida ametlikelt pakkujatelt, kes garanteerivad kvaliteedi. Need välismaist päritolu ärimehed kasutavad agressiivseid ja alatuid müügivõtteid ega pea sõlmitud kokkulepetest kinni. Ärge laske ennast pügada!» lisas Põhja prefektuur.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles