Süüdistus: bussifirma ostis kaitseväe töötaja autode, soojapumba ja hunniku raha eest ära (7)

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Margo Tomingas.
Margo Tomingas. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Harjumaa Liinide, MTG, ATKO Trans, ATKO Liinide ja Järve Bussipargi juhatuse liige Margo Tomingas sai süüdistuse altkäemaksu andmises kaitseväe peastaabi protokolliteenistuse spetsialistina töötanud Kristjan Varikule.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas Kristjan Varikule (37) süüdistuse suures ulatuses ja korduvas altkäemaksu võtmises ning Margo Tomingasele (48) suures ulatuses altkäemaksu andmises.

Süüdistuse kohaselt sai kaitseväe peastaabi protokolliteenistuse spetsialistina töötanud Kristjan Varik aastail 2011-2013 transpordi, trükiteenuste, meenete ning toitlustusega tegelevatelt ettevõtetelt altkäemaksuna vara kokku 75 306 euro väärtuses selle eest, et ta tellis teenuseid ja kaupu just nendelt firmadelt ja lubas samu ettevõtteid ka edaspidi eelistada, teatas Põhja prokuratuur Postimehele.  

Sealhulgas sai Varik aktsiaseltside Harjumaa Liinid, MTG, ATKO Trans, ATKO Liinid ja Järve Bussipark juhatuse liikmelt Margo Tomingaselt süüdistuse järgi altkäemaksuna vara koguväärtusega 51 653 eurot. Varik tellis omakorda nendelt ettevõtetelt kahe aasta jooksul kaitseväe protokolliürituste ja kohtumiste jaoks transporditeenuseid ning rentis sõidukeid kokku 154 korda ligi 180 000 euro eest.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Endla Ülviste ütles, et süüdistuse põhjal andsid Tomingase juhitud ettevõtted Variku kasutusse sõiduautod Lexus GS300 V6 ja BMW X5 35D. «Need ettevõtted tasusid sõidukitega seotud kulusid kokku ligi 40 000 euro eest. Lisaks sai Varik endale õhksoojuspumba ja ülejäänud vara anti talle üle sularahana ühe firma vahendusel fiktiivsete arvete alusel,» kinnitas prokurör.

Sama pistiseasja uurimine ulatub aastate taha. Kapo pidas Variku kahtlustatavana kinni juba 2013. aasta novembris. Selleks ajaks oli Varik kaitseväest lahkunud. 

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi kaitsepolitseiamet ja uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kommentaarid (7)
Copy
Tagasi üles