Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti päritolu ajakirjanik ja ta kihlatu leiti Venezuelas tapetult
Täiendatud kell 12.45!

Kumar Prasad Bhat ja Ericka Ares Luik FOTO: NotiSur

Venezuelas leiti tapetud Eesti päritolu ajakirjanik Ericka Ares Luik (45) ja tema kihlatust ärimees Kumar Prasad Bhat (41).

Esialgse info kohaselt pidasid ajakirjanik ja tema kaasa läbirääkimisi oma auto müümiseks ning neid nähti viimati möödunud pühapäeval, 19. juunil. Pärast seda teatasid lähedased nende kadumisest, kirjutas väljaanne NotiSur.

Surnukehad leiti möödunud neljapäeva, 23. juuni õhtul Venezuela põhjaosas Sucre osariigis Tres Picose piirkonnas nende elumaja aiast mitme tonni ehitusprahi alt, käed kinni seotud ja kilekotid peas. Surnukehad olid hakanud juba lagunema. Kahtlustuse järgi tapeti nad kas lämmatades või tulistades.

Tapetute perekonnasõber Carmen Freites ütles portaalile NotiSur, et algul ei tundunud paari ootamatu kadumine kummaline, sest nad käisid tihti reisidel. 

Teine sõber rääkis aga, et Ares Luik kavatses kolida Eestisse elama, sest teda häiris ebakindlus Venezuelas. Selleks püüdiski paar autot müüa. Sõidukit pole siiani leitud. Politseiallikate sõnul võis tapmine olla seotud automüügiga. 

Sõbra sõnul elas naine tegelikult tema surnukeha leidmise asukohast mõnikümmend kilomeetrit eemal, Los Altos de Sucre piirkonnas.  

Välisministeerium kinnitas Postimehele, et Ericka Ares Luik oli Eesti kodanik. «Juhtumist on teavitatud ka Eesti aukonsulaati Venezuelas,» lisas ministeeriumi pressinõunik.

Kumar Prasad Bhat oli kuulsa ravitseja Palladatka Keshava Bhati poeg, kes jätkas pärast isa surma 2010. aastal tema ajurveeda äri, tuues maale ja populariseerides riigis ravimtaimede kasutamist.

Riigi ajakirjanike assotsiatsiooni piirkondlik osakond mõistis ajakirjaniku tapmise avalikult hukka. Nad kutsusid võime üles kiiresti lahendama nii seda kui teisi igapäevaseks muutunud tapmisjuhtumeid. Ajakirjanikud nõudsid, et julgeolekut riigis suurendatakse ning kritiseerisid kurjategijate liigset karistamatusetunnet.

Kriminaalõiguse advokaat Fermín Marble Garcia ütles kohalikule väljaandele Globovisión, et inimröövid on Venezuelas tänavu esimesel poolaastal võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvanud 170 protsenti.

Tapetud paari leidmiskoht:

Tagasi üles
Back