Fotod: Kadrioru park peab sünnipäeva

Kadrioru lossi- ja pargiansambel tähistab täna oma 298. sünnipäeva nii suurtele kui väikestele mõeldud mitmekülgse meeleoluka programmiga.

Sel puhul pakuvad meeleolukaid tegevusi nii Kadrioru loss, Peeter I majamuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Mikkeli muuseum ja Vilde muuseum.

Vilde muuseumi programmi raames toimus lastele põnev otsimismäng «Keda ja mida armastas Vilde?» Vilde kodus sai otsida südameid, mille kaudu sai teada, keda ja mida armastas kirjanik.

Kadrioru sünnipäevapidustusi korraldavad juba 16. korda selles piirkonnas asuvad kultuuriasutused: Kadrioru park ja Kadrioru kunstimuuseum, kellega on liitunud ka Mikkeli muuseum, Peeter I majamuuseum, Vilde muuseum ja Kadrioru lastemuuseum Miiamilla. Päeva lõpetuseks toimub pidulik sünnipäevakontsert Kadrioru lossi peasaalis.

Kadrioru sünnipäevaks peetakse 22. juulit 1718, kui siia Tallinna lahe äärde saabusid Vene tsaar Peeter I ja Roomast kutsutud itaalia arhitekt Nicola Michetti, ning määrasid tulevase lossi ja pargi asukoha. Ansambel nimetati valitseja abikaasa Katariina I auks Kadrioruks.  Kadriorg on olnud läbi aegade Tallinna kroonijuveel. Pidulikku ja uhket Rooma baroki stiilis keisrilossi ümbritses Versailles’ eeskujul rajatud purskkaevude, hekkide ja lilleparteritega regulaaraed, mis on olnud nii valitsejate kui ka kõikide Tallinna elanike lemmik puhkekoht läbi sajandite. Tänapäeval pakuvad park ja selles asuvad arvukad muuseumid mitmekülgset kultuurset meelelahutust igas vanuses inimestele.

Tagasi üles