Fotod: liitlaste hävitajad ja tankurlennuk käisid Tallinna kohal pildistamas

Tallinna kesklinna kohal lendasid täna kella 16 ajal kaks USA ründelennukit A-10, kaks hävitajat Eurofighter Typhoon ja tankurlennuk KC-135.

Õhuväe teabeohvitser Alar Laats selgitas Postimehele, et tegu ei olnud madallendudega, mille alampiir on umbes 152 meetrit ehk 500 jalga. Täna lennati üle pealinna umbes 2000 jala kõrgusel selleks, et teha lennukitest pilte. «See oli selline formatsioonilend, kus nad soovisid õhus teha pilti,» märkis ta.

Eurofighter Typhoon on juba tänaseks Ämaris maandunud, pärast kella 17 maanduvad ka tankurlennuk ja ründelennukid A-10.

Kaitseväe peastaabi teatel teevad käesoleva nädala tööpäevadel Eesti kohal madallende USA ründelennukid A-10, samuti harjutatakse Kesk-Eesti kohal tankurlennukiga KC-135  ründelennukite õhus tankimist.

Madallende võivad teha ka Ämaris Balti õhuturbe missiooni raames baseeruvad Briti kuningliku õhuväe hävitajad Eurofighter Typhoon.

Ründelennukid A-10 ja tankurlennuk KC-135 saabusid Eestisse juuli lõpus, et osaleda 8. augustini Eesti õhuruumis peetaval Eesti ja USA õhuväe ühisharjutusel.

Madallennud toimuvad Liivi lahe, Pärnumaa lõunaosa, Viljandimaa, Kesk- ning Ida-Eesti õhuruumis ning mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Balti riikide valitsused on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles