Kuus välisministrit tahavad ühel häälel Venemaaga rääkivat euroliitu

Raul Sulbi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Välisminister Urmas Paet oma nõunikuga Sagadi mõisas Balti riikide ja Beneluxi maade välisministrite kohtumisel.
Välisminister Urmas Paet oma nõunikuga Sagadi mõisas Balti riikide ja Beneluxi maade välisministrite kohtumisel. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Balti riikide ja Beneluxi maade välisministrid tõdesid tänasel kohtumisel Sagadis,


et Euroopa Liit ja selle liikmesriigid peavad tegema tihedat koostööd nii liidu


siseküsimustes kui suhetes maailmatasandil, sealhulgas suhtlemisel Venemaaga.

Välisminister Urmas Paet ütles kohtumisejärgsel pressikonverentsil, et kolme Balti riigi, ning Belgia, Hollandi ja Luksemburgi välisministrite kokkusaamine on riikidevahelise koostöö jaoks väga väärtuslik, vahendas välisministeeriumi pressiesindaja.

«Teineteisemõistmine ja koostöö on saavutatav tiheda suhtlusega. Seisukohtade vahetamine Euroopa Liidu sees ka väiksemates rühmades on oluline kogu Euroopa Liidu ühtsuse jaoks,» leidis Paet.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on tunnistus Euroopa Liidu ühtsusest ka ühistegevus Gruusias toimunud konflikti ajal ja järel.

«Euroopa Liidu jõupingutustega suudeti peatada sõjategevus Gruusia territooriumil, organiseerida humanitaarabi konfliktis kannatanutele ning 1. oktoobril alustasime Euroopa Liidu vaatlusmissiooni Gruusias,» lisas Paet.

Balti riikide ja Beneluxi maade välisministrid rõhutasid, et Euroopa Liit on ühtne ja lähtub Euroopa väärtustest ka eeloleval Genfi konverentsil, kus
arutatakse Gruusia ülesehituse ja poliitilise abi küsimusi ning oktoobri keskpaigas toimuval Gruusia doonorite konverentsil Brüsselis.

Lisaks Gruusia konflikti temaatikale ning Euroopa Liidu suhetele Venemaaga sõjalise konflikti järel oli Balti riikide ja Beneluxi maade kohtumisel kõneks ka Euroopa naabruspoliitika ida suunal.

Olulist rõhku pandi ka arutelule Europa Liidu tulevikust. Ministrid olid arvamusel, et detsembrikuiseks ülemkoguks peab valmima tegevuskava võimalustest edasiminekuks Lissaboni lepinguga.

Ministrid rõhutasid ka, et Euroopa Liit peab võimalikult kiiresti kujundama
seisukoha ülesaamiseks maailmas levivast finantskriisist ja arutama teemat nii Euroopa Liidu välis- kui rahandusministrite eelseisvatel kohtumistel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles