Koolijuht lükkab tuleohtlikkuse süüdistuse ümber

Hanneli Rudi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eelmise aasta 1. septembril käis Abja koolis president Ilves.
Eelmise aasta 1. septembril käis Abja koolis president Ilves. Foto: Elmo Riig / Sakala

Tuleohtlikke koolimajade hulka arvatud Abja gümnaasiumi direktor vaidleb ajalehe toodud väidetele vastu ja peab oma kooli maakonnas üheks ohutumaks.

«Need andmed, mis artiklis olid toodud, pärinevad 2006. ja 2007. aastast,» selgitas kooli direktor Jüri Ojamaa Sakala.

Vahepealsel ajal on aga koolimajja ehitatud automaatne tuletõrjesignalisatsioon, kõik avariiväljapääsud on seestpoolt võtmeta avatavad ning pandud on ka tulekindlaid uksi.

«Pean omaks võtma, et kõiki vajalikke uksi pole me veel jõudnud tulekindlate vastu vahetada,» lisas direktor ja lubas, et ka need uksed vahetatakse.

Samuti tuleohtlikumate koolide sekka arvatud Raudna ja Lahmuse koolis on ohutuse probleemid seni lahendamata.

Raudna kooli juht Eero Metsvahi selgitas, et õppeasutusel pole sellist raha, et kõiki vajalikke ehitusi ette võtta ning vanasse mõisahoonesse tuletõrjesignalisatsiooni panemine nõuab muinsuskaitsjate nõusolekut.

Riigile kuuluva Lahmuse kooli direktor Heinrich Jürna tunnistas, et koolis on tuleohutusega probleeme. «Oleme selle küsimusega pöördunud haridusministeeriumi poole ja loodame väga, et signalisatsiooni ehituseks meile raha leitakse,» sõnas ta. Suitsuandurid on koolis kõikjal olemas.

Viimase paari aasta jooksul on Lahmusel remonditud õpilaskodu ja rajatud tööõpetuse klass ning sinna on pandud signalisatsioon ja tulekindlad uksed.

Kool üritab Jürna sõnul tuleohutusele pöörata nii suurt tähelepanu kui võimalik. Eelmisel aastal korraldati seal neli evakueerimisõppust.

Neljandana nimetas tänane «Eesti Ekspress» tuleohtliku koolina Kosksilla algkooli, kuid see on kevadest alates suletud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles