Marina Kaljuranna toetuseks algatati petitsioon

Marina Kaljurand.

FOTO: Sander Ilvest

Kodanikualgatuse petitsioon.ee leheküljel alustati eile allkirjade kogumist Marina Kaljuranna toetuseks. Oma allkirja on andnud üle 500 inimese.

Petitsiooni eesmärk on kutsuda üles valimiskogu liikmeid esitama Marina Kaljuranna kandidatuur valimiskogus. Aktsiooni korraldajateks on märgitud pea 50 inimest erinevatelt elualadelt, kes kutsusid eile avaldatud ühispöördumises seadma Marina Kaljuranda valimiskogus presidendikandidaadiks.

Kui veel kella kahe paiku oli allkirju kogunenud veidi üle 200, siis kella kolmeks oli allkirjade arv ületanud 300 piiri ning neljaks küündis see 400ni.

Petitsioon Kaljuranna toetuseks.

FOTO: petitsioon.ee

Petitsiooni juures on ka tekst, mis eile ühispöördumisena esitati.

Pöördumine täismahus:

Kolm valimisvooru riigikogus näitasid, et ükski esitatud kandidaatidest ei suutnud enda taha koondada erakondadeülest üksmeelt. Seepärast kutsume üles alustama puhtalt lehelt ja seadma valimiskogus üles kandidaat, kellele on kogu viimase aasta jooksul kuulunud Eesti inimeste suurim toetus sõltumata nende erakondlikust eelistusest, kogukondlikust kuuluvusest ja emakeelest - Marina Kaljurand.

Eesti edulugu põhineb valmisolekul jätta otsustaval hetkel kõrvale omavahelised erimeelsused ning keskenduda koos Eesti jaoks parima lahenduse leidmisele. Oleme kindlad, et valimiskogu suudab vaadata kaugemale kui erakondlik kuuluvus ning lähtuda sellest, kes oleks antud hetkel Eestile parim president. 

Keerulistel aegadel on oskus ja tahe rääkida oma rahvaga kriitiliselt oluline. Me vajame selles osas muutust - presidenti, kes on kogukondade ja maailmavaadete ühendaja. Lisaks põhiseaduse kaitsele ning Eesti targale ja oskuslikule esindamisele rahvusvaheliselt on oluline, et Eesti president suudaks hoomata laiemat pilti ja toetada kindlalt euroopalikke väärtusi, selgitades maailmas toimuvat lihtsalt, ausalt ja vahetult oma rahvale. Me soovime presidenti, kes loob meie riigis kindlustunnet, on inspiratsiooniks ja innustajaks meie inimestele sõltumata nende emakeelest. 

Kutsume valimiskogu liikmeid üles esitama Marina Kaljuranna kandidatuuri, et meie uueks presidendiks saaks Eesti patrioot ja kirglik eurooplane, särav diplomaat ja esimene naissoost riigipea, kes on oma senise tegevusega tõestanud, et tema peale võib kindel olla. Astume sammu avatud ja kaasaegse maailma poole ja valime Eestile parima presidendi!

Allakirjutanud: Kristiina Alliksaar, kultuurikorralduse lektor; Karl Aru, ettevõtja; Kristin Aru, jurist; Reet Aus, moe-, teatri- ja filmikunstnik; Raivo E. Tamm, näitleja; Hille Hanso, ajakirjanik; Maris Hellrand, ajakirjanik; Karoli Hindriks, ettevõtja; Heiti Hääl, ettevõtja; Xenia Joost, ettevõtja; Mihkel Juhkami, Rakvere linnapea; Jaanus Juss, ettevõtja; Kristjan Järvi, dirigent; Allan Kaldoja, jurist, ettevõtja; Kristina Kallas, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor; Vahur Kersna, ajakirjanik; Märt Kivine, Maailmapanga vanemekspert; Mari-Liis Lill, näitleja; Maria-Lee Liivak, dramaturg; Mari-Liis Lind, Tech Sisters asutaja; Marten Merila, loom24.ee veebikeskkonna asutaja; Lee Murrand, ettevõtja; Raul Must, sulgpallur; Maarjo Mändmaa, kodanikuühiskonna aktivist; Jane Oblikas, Disainikeskuse juht; Ruth Oltjer, ettevõtja; Gerli Padar, muusik; Sven Papp, advokaat; Aune Past, ettevõtja, kommunikatsiooniekspert; Kairit Pihlak, abilinnapea; Oleg Pissarenko, muusik; Virve Poom, ettevõtja; Elina Reinold, näitleja; Roone Roost, Vestige Verdant tegevjuht; Laura Salu, tegevjuht; Katrin Saks, TLÜ BFMi direktor; Janno Siimar, ettevõtja; Helen Sildna, kontserdikorraldaja; Ede Tamkivi, Eesti 2.0 tegevjuht; Kati Tolmoff, sulgpallur; Ene Tomberg, lastearst; Ruslan Trochynskyi, muusik; Eva Truuverk, Teeme ära! eestvedaja; Paul Varul, advokaat; Anne Veesaar, näitleja; Signe Ventsel, ettevõtja; Kadi Viik - inimõiguste ekspert; Anu Viks, BPW Estonia president.

Tagasi üles