EKRE ei toeta esmaspäeval Kaljulaidi

Kersti Kaljulaid kohtus täna riigikogu fratsioonidega ja sai toetuse presidendiks kandideerimiseks.

FOTO: Liis Treimann ja Tairo Lutter

Eesti presidendivalimiste hääletusvoorus 3. oktoobril ei toeta Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsioon Kersti Kaljulaidi, teatas erakond.

Kaljulaidi ei toeta fraktsioon seetõttu, et erakonna juhatus, volikogu, lihtliikmed ja paljud toetajad arvavad, et fraktsioon ei peaks presidendi kiirkorras valimisega kaasa minema ega Kersti Kaljulaidi toetama.

Fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul küsis fraktsioon erakonna esindusorganite liikmete arvamust Kaljulaidi võimaliku toetamise kohta ning tagasiside nii neilt kui ka lihtliikmetelt ja toetajatelt oli Kaljulaidi kandidatuuri suhtes väga kriitiline.

«Eelkõige teeb rahvuskonservatiividele muret Kaljulaiu globalistlik maailmavaade. Meie erakonna ja toetajate jaoks on oluline tema suhtumine immigratsiooni, Eesti-Vene piirilepingusse ja kooseluseadusesse,» ütles Helme.

Helme märkis, et nad olid alguses Kaljulaidi toetamise suhtes optimistlikumad, sest ka tema näeb Euroopa Liitu ideaalis rahvusriikide liiduna. «Samuti olid teised võimuerakondade pakutud presidendikandidaadid meile erinevatel põhjustel vastuvõetamatud. Ent hilisemal kohtumisel Kaljulaidi ja fraktsiooni liikmete vahel sai selgeks, et meil on siiski märkimisväärseid maailmavaatelisi lahknevusi, millele me ei saa läbi sõrmede vaadata,» teatas Helme.

Tagasi üles