K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vilja Toomast: Indrek Tarand on Eesti esimölakas

Täiendatud kell 11.01
Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Vilja Toomast: Indrek Tarand on Eesti esimölakas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 38
Vilja Toomast.
Vilja Toomast. Foto: Tairo Lutter

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liiget Vilja Toomastit pahandas europarlamendi saadiku Indrek Tarandi kriitika presidendikandidaadi Kersti Kaljulaidi suhtes ning ta nimetas Tarandit Eesti esimölakaks.

«Kui oleks võimalik valida Eesti esimölakas, siis minu lemmikkandidaat oleks kahtlemata Indrek Tarand. Suur null Euroopa parlamendis, aga kui vaja Eestis populismi pritsida, või mõnda edukat Eesti kolleegi solvata on ta alati esireas,» kirjutas Toomast sotsiaalmeedias.

Toomast pidas oma postituses silmas Indrek Tarandi kirja Eesti Päevalehes, milles ta kritiseeris Kaljulaidi arvamusavaldusi Eesti elu ja presidendi institutsiooni kohta.

Inderk Tarand ütles Postimehele, et ta ei ole Vilja Toomastiga Facebookis sõber ja pole tema postitust näinud,

«Ma ei vaeva ennast sellise teemaga, täna on pühapäev. Ma ei taha tegeleda pühapäeval mõttetustega, vaid sisustada oma aega väärikalt,» ütles Tarand, lisades, et on valmis kommenteerima teemat lähemalt esmaspäeval.

Märksõnad
Tagasi üles