paf

Purjus ja põgenevad juhid, purjus ralliautovedajad, purjus alaealised: Saaremaa ralli möödus alkoholitarbimise tähe all
Lisatud politsei video!

Tuntud ja armastatud ralliüritust varjutab asjaolu, et hulk rallisõpru tabati purjus päi roolis. Joobes olid isegi mitu ralliautode vedajat, andis teada politsei.

Möödunud nädalavahetusel toimus Saaremaa ralli, mis tõi kokku suure hulga rallisõpru. Et saarele oli oodata tavapärasest rohkem inimesi, läksid kolleegidele appi liiklust rahustama ka Põhja prefektuuri liikluspolitseinikud.

Risti-Virtsu-Kuivastu maanteel sõidukeid kontrollides tuvastasid korrakaitsjad kolm rallisõidukeid vedanud juhti, kellest kahel olid alkoholi tarvitamise tunnused ning ühel puudus haagise vedamiseks juhtimisõigus.

Liiklusest kõrvaldati rallipäevade jooksul 22 juhti, kel olid alkoholi tarbimise tunnused, 21 roolikeerajat, kes ületasid kiirust ja viis juhti, kel puudus juhtimisõigus.

Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse liiklustalituse juht Henry Murumaa ütles, et tähelepanuväärsematest juhtumitest väärib mainimist politsei eest ära põgenenud purjus ja juhtimisõiguseta ATV-juht.

8. oktoobril kella 13.40 ajal märkasid Põhja prefektuuri liikluspolitseinikud Sõrve Sääres kahtlase juhtimisstiiliga ATV-d Yamaha 700. Korrakaitsjad andsid juhile peatumismärguande, mida viimane eiras ning asus seepeale politseinike eest ära sõitma. Juht võttis ATV-ga suuna metsa suunas ning politseinikud järgnesid mehele jalgsi metsa, kust ta peatselt ka kätte saadi kätte. 1987. aastal sündinud mehel tuvastati alkoholi tarvitamise tunnused ning tal puudus ka kehtiv mootorsõiduki juhtimisõigus.

Murumaa märkis, et olukord teeb teda murelikuks. «Autospordiga ei peaks käima käsikäes alkoholi tarbimine, veel enam ei ole sellel kohta liikluses. Paraku istusid kaks juhti, kes võistlejate autosid transportisid, rooli ebakainena,» sõnas Murumaa. «Tabatud rikkumiste hulk on ala suurust ning asustust arvestades kõnekas,» lisas ta.

Liiklusrikkumiste kõrval tuli politseinikel korrale tuli kutsuda inimesi, kes oli ennast sättinud rallit jälgima rohkete alkoholipudelite kõrvale. „Peale vestlusi mõisteti, et selline alkoholi tarbimine heidab rallile üldisemalt halba varju, kuid mis veelgi olulisem, annab halba eeskuju rallile kaasa elama tulnud lastele ja noortele. Õnneks oli alkoholiga liialdanud ja teisi häirivaid inimesi sellel aastal siiski üksikuid,“ sõnas Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.

Tõsisemaks probleemiks osutus nädalavahetusel alkoholi tarvitanud alaealised. «Politseinikud tuvastasid alkoholi tarvitamise tunnused 11 alaealisel, mis on kurvakstegevalt suur arv. Alkoholi kättesaadavus alaealistele on probleemiks seni, kuni täiskasvanud ei mõista oma tegevuse tagajärgi ja lastele alkoholi kättesaamist võimaldavad,» lisas Antsaar. Seetõttu ongi politsei jaoks noore karistamisest olulisem välja selgitada, kust ja kuidas nad alkoholi saavad. «Tänaseks on politsei alustanud menetlused kolme täisealise suhtes, kes nädalavahetusel alaealistele alkoholi ostsid,» täpsustas Antsaar.

Tagasi üles
Back