Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Konsumis tuttava veriseks peksnud mees sai tingimisi karistada

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kümned poekülastajad olid Kuressaare kesklinnas Rae Konsumis tunnistajaks kassade juures toimunud jõhkrale peksmisele | FOTO: Kaader turvavideost/Saarte Hääl

Augustis Kuressaares Rae poes kümnete poekülastajate silme all oma tuttavale kallale läinud ja teda jõhkralt peksma hakanud mehele määrati kohtus tingimisi vangistus.

Selle aasta 15. augustil läks 24-aastane Sven Vaarpuu Kuressaares Rae Konsumis kümnete poekülastajate silme all kallale oma tuttavale 27-aastasele mehele, keda ta peksma hakkas, kirjutab Saarte Hääl.

Saarte Hääl kirjutas Rae poes toimunud verisest stseenist augustis, kirjeldades, kuidas Vaarpuu, kes oli kaupluses koos oma naise ja kahe lapsega, tungis kallale mehele, keda ta kolkis poes kõigi silme all. Kassas ostude eest tasuvale mehele osutus päästikuks teises kassajärjekorras seisnud tuttava märkus. Mees kargas lühikese sõnavahetuse järel teise kassa juurde ja hakkas oma tuttavat näkku peksma.

Vaarpuu mõisteti Kuressaare kohtumajas süüdi avalikus kohas käitumise üldnõuete rikkumises. Kokkuleppemenetluses mõisteti talle karistuseks üks aasta vangistust, mis jäeti tingimisi kohaldamata katseajaga 18 kuud.

Lisaks määras kohus Vaarpuu katseajaks kriminaalhooldusametniku järelevalve alla ja kohustas teda täitma käitumiskontrolli nõudeid, mille sekka kuulub ka alkoholitarbimise keeld. Vaarpuu on kohustatud katseaja jooksul osalema sotsiaalprogrammis, mis aitaks vähendada mehe vägivaldseid kalduvusi ja parandada sotsiaalseid oskusi.

Samuti peab Vaarpuu kinni maksma peksmise ajal ümber kukkunud kommiriiuli ja korjanduskera, mille väärtus on kokku ligi 200 eurot.

Tagasi üles