K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei sisekontroll kahtlustab nelja Luhamaa piirivalvurit rehvivargustes

Liis Velsker
Facebook Twitter
Comments 3
Piirivalve.
Piirivalve. Foto: Laura Oks

PPA sisekontroll viis täna läbi menetlustoiminguid Luhamaa piiripunktis uurimaks varavastast süütegu, mille toimepanemises kahtlustatakse nelja piirivalvurit.

Kahtlustatavate seas on sama piiripunkti juht ja piirikontrolli teenistuse vanem, kes esitasid täna omal soovil avalduse ametist lahkuda.

PPA sisekontrollibüroo politseinikud selgitasid, et Luhamaa piiripunktis konfiskeeritud, arestiplatsile paigutatud ja utiliseerimist ootavalt kahelt sõidukilt on ebaseaduslikult võetud kokku neli rehvi velgedega. Lisaks oli sõidukitest ära võetud teisi väheväärtuslikke esemeid nagu näiteks ohutuskomplekt ja ohukolmnurk.

Juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustas politsei väärteomenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb varavastast süütegu väheväärtusliku asja vastu. Uurimise käigus selgitas politsei, et varavastases süüteos on alust kahtlustada Luhamaa piiripunkti nelja piirivalvurit, nende seas Luhamaa piiripunkti juhti ning Luhamaa piirkontrolliteenistuse vanemat.

Praegu teadaolevalt toimetati sõidukitelt võetud rehvid omakasu saamise eesmärgil ühe piirivalvuri elukohta. Viimane on tegu tunnistanud ja rehvid PPA-le vabatahtlikult tagastanud.

Piirivalvebüroo juht Tamar Tamm nentis nördimusega, et seni häid töötulemusi näidanud staažikate piirivalvurite selline varavastane süütegu on kogu meeskonnale jahmatav. «Väga kahetsusväärne on, et piirivalvurid hindasid varalise omakasu saamist olulisemaks, kui neile pandud vastutust igas olukorras olla õiglane ning tegutseda ausameelselt. Selline üleastumine riivab kõigi, eriti meie enda kolleegide eetilisi tõekspidamisi,» ütles Tamm.

Tänaste menetlustoimingute vältel esitasid Luhamaa piiripunkti juht ja piirikontrolliteenistuse vanem PPA-le omal soovil lahkumisavalduse.

Menetlusaluste ametnike ülekuulamine ja süüteo üksikasjade selgitamine jätkub.

Facebook Twitter
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles