Korruptsioonikomisjon uurib Ärma taluga seoses mõjuvõimuga kauplemist

Artur Talvik.

FOTO: Sander Ilvest

Riigikogu korruptsioonivastase komisjoni opositsioonipoliitikud soovivad Ärma talu toetuse asjaolude väljaselgitamiseks ära kuulata toona Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhiks olnud Maria Alajõe, endise majandusminister Juhan Partsi ja ettevõtlusminister Liisa Oviiri.

«Mingit tohutut uurimisakti ei tule, tahame vaid meie võimaluste piires tegutseda ja kindlaks teha, kas antud juhtumis ei olnud mõjuvõimuga kauplemist presidendi kantselei poolt," ütles komisjoni esimees vabaerakondlane Artur Talvik rahvusringhäälingu uudisteportaalile ja lisas, et selliseid küsimusi pole veel esitatud.

2012. aastal, kui Ärma talule tehti tingimusliku tagastamisnõue oli Parts majandusminister, kellele EAS allus, praegu on sihtasutus Liisa Oviiri haldusalas.

Talvik rõhutas, et nemad ei hakka süüdlasi otsima, kuna tegemist on ikkagi ennetava, mitte uurimiskomisjoniga. «Tegelema selle looga, kuna avalikkuse huvi on väga suur ja mitmed riigikogu liikmed on vähemal või suuremal määral sellesse kaasatud,» sõnas Talvik.

Alajõe, Partsi ja Oviiriga on komisjonil kavas vestelda 7. novembril toimuval istungil.

Enne lahutust president Toomas Hendrik Ilvesest kuulus Ärma talu haldav OÜ Ermamaa ainuisikuliselt Evelin Ilvesele, kellel aitas EAS-iga asju ajada presidendi toonane kantseleiülem Siim Raie. Ilves, kes lahutuse tulemusel sai OÜ Ermamaa varad ehk oma kodutalu endale, ei soovinud seal aga oma eksabikaasa äriplaani enam ellu viia.

Tagasi üles