Ära maga olümpiat maha!
Vaata Olümpiastuudiot Kanal 2 eetris E-R kell 20.00, L-P kell 19.30

Tänapäeva õpilase koolitee pikkus on 700 meetrit pikem kui vanasti

Koolilaps teel kooli poole.

FOTO: Margus Ansu

Tänapäeva algkooliõpilase keskmine koolitee on 700 meetrit pikem kui vanasti. 1922. aastal oli koolijütside keskmine koolitee pikkus 2,5 kilomeetrit. Kui ligi sajand tagasi käis iga neljas 1.–3. klassi õpilane kuni ühe kilomeetri kaugusele kooli, siis 2015. aastal iga kolmas.

Allikas: Statistikaamet. Algkooliõpilase kodu keskmine kaugus lähima koolini ja koolini, kus tegelikult õpitakse, 2015


Statistikaamet avaldas algklassiõpilaste keskmise koolitee pikkuse maakondade kaupa ning vaatas, kui pikk oli laste koolitee sajand tagasi.

Möödunud aastal oli algkooliõpilase keskmine koolitee 3,2 kilomeetri pikkune ning kõige rohkem jalavaeva on Hiiumaa algkooliõpilastel. Kõigis maakondades on keskmine tegelik koolitee vähemalt ühe kilomeetri võrra pikem lühimast võimalikust kooliteest.

Möödunud aastal käis iga kolmas 1.–3. klassi õpilane kuni ühe kilomeetri kaugusele kooli, teatas statistikaamet. 58 protsendil 1.–3. klassi õpilaste puhul on lähim kool kodule lähemal kui üks kilomeeter, kuid alati ei pruugi laps käia kodule kõige lähemal asuvas koolis.

Eesti maakondades on kõige pikem koolitee Hiiumaa algkooliõpilastel, kelle keskmine koolitee on viie kilomeetri pikkune. Kõige lühem aga Ida-Viru maakonnas, kus jalavaeva on väikestele õppuritele vaid 2,3 kilomeetrit. 

Tagasi üles