Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ida-Virumaal juhtunud raskes liiklusõnnetuses hukkus üks ja sai vigastada viis inimest
Täiendatud kell 13.29!

Täna kella 10 paiku juhtus Ida-Virumaal Sõrumäe kandis traagiline liiklusõnnetus, kus kahe sõiduauto kokkupõrkes hukkus 68-aastane naine ja sai viga viis inimest, neist kolme seisund on raske.

Esialgsetel andmetel kaldus Jõhvist Tartu suunas liikunud sõiduauto Audi, mille roolis oli 37-aastane mees, tagaosaga vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva sõiduautoga Volkswagen. Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus Audis tagaistmel olnud 68-aastane naine. Juhi kõrval istunud 36-aastane mees toimetati raskes seisundis Ida-Viru keskhaiglasse. Esialgsetel andmetel ei olnud raskelt viga saanud mehel ja hukkunud naisel turvavöö kinnitatud.

Sündmuskohalt viidi raskes seisundis Ida-Viru haiglasse ka Volkswagenis juhi kõrval istunud 15-aastane poiss ja tagaistmel olnud 39-aastane naine. Volkswageni roolis olnud 21-aastane mees toimetati sündmuskohalt hiljem haiglasse tervisekontrolli. Kõik kolm kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust.

Sündmuskohal töötavate politseinike sõnul ei vastanud sõiduauto Audi talverehvid nõuetele.

Ida prefektuuri operatiivjuht Andres Jaggo kutsub kõiki juhte üles hoolivusele ja ettevaatlikkusele. «Liikluses ei piisa vaid teadmisest, et sõidukil on talverehvid all, nende muster peab ka nõuetele vastama. Lisaks tuleb igal sõidul valida teeoludele vastav sõidukiirus ning puhastada sõiduvahendid lumest ja jääst. See tagab turvalisema teekonna meile kõigile,» lisas Jaggo.

Kahtlustatakse varem karistatud juhti

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Maarja Germanni sõnul on esialgsetel andmetel liiklusõnnetuse põhjustamises alust kahtlustada 37-aastast Audi juhti, keda on varasemalt mitmel korral väärteokorras karistatud liiklusnõuete rikkumise eest. Ühtlasi on meest karistatud ka juhtimisõiguseta sõidu eest.

«Panen kõigile sõidukijuhtidele südamele, et sõiduauto rooli istudes tuleb lisaks enda ohutuse tagamisele mõelda ka teiste liikluses osalevate isikute ohutusele ning kohandada enda käitumist liikluses vastavalt ilmastiku- ja teeoludele. Liiklusõnnetused on enamasti ootamatud ja mittetahtlikud ning neid on võimalik ennetada olles ise hoolsam,» ütles Germann.

Puksiirijuht: auto tegi 180-kraadise pirueti

Sündmuskohal olnud puksiirijuht Jaan Kollo rääkis Postimehele, et õnnetuses võisid väga suurt rolli mängida kehvad teeolud. «Auto tegi 180-kraadise pirueti, mitte midagi ei jäänud järele. Jubedad teeolud olid! Jõhvist Narva poole liikudes ei olnud märgata, et ükski sahk oleks sealt läbi käinud,» märkis ta.

Esialgu arvas Kollo, et Audil olid all suverehvid, sest auto tagarehvid olid tema sõnul täiesti siledad. Hiljem selgus, et olid küll talverehvid, kuid mitte nõuetele vastavad.

«Vastu sõitnud Volkswagenil ei vedanud - oli valel ajal vales kohas. Jube õnnetus, aga selliseid tuleb ikka ette,» rääkis puksiirijuht, kellele oli see täna juba neljas väljakutse.  

Liiklusõnnetus juhtus Jõhvi-Tartu-Valga maantee 26. kilomeetril. Liiklus taastati avariipaigal kella 12.30 paiku.

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb mootorsõiduki juhi poolt liiklus-või käitusnõuete rikkumist, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm.

Kriminaalmenetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru ringkonnaprukuratuur.

Tagasi üles
Back