Repinski kinnitas Postimehele, et ta eemaldas retsepti kodulehelt.
Lubamatu väide allergiliste reaktsioonide kohta
Endiselt on kodulehel üleval VTA hinnangul eksitav väide, et kitsepiimas on rikkalikult vitamiine B, B2, ja A. Väide «sisaldab rikkalikult vitamiini B» on Kalda sõnul eksitav, sest sellist vitamiini nagu vitamiin B ei ole - on vitamiinid B1, B2, B12 jne.
«Selleks, et väita, et kitsepiimas on rikkalikult vitamiini B2, peaks sada grammi kitsepiima sisaldama seda vitamiini vähemalt 0,21 mg,» tõi Kalda välja. Tuginedes Eesti tõenduspõhisele toidu koostise andmebaasile NutriData sisaldab kitsepiim vitamiini B2 kõigest 0,02 mg saja grammi kohta ehk kümme korda vähem kui sellise väite esitamiseks vaja. Teisisõnu ei oma kitsepiimas sisalduv vitamiin B2 tarbijale kasulikku toitainelist mõju.
Lubamatu on Kalda sõnul ka väide, et «kitsepiim ei tekita allergilisi reaktsioone». «Piim ja piimast valmistatud tooted, sõltumata piima päritolust, on tänastele tõenduspõhistele teadmistele tuginedes allergiat või talumatust põhjustada võivad tooted,» märkis Kalda.
Repinski: täidame ettekirjutused
Ülalpool kirjeldatud näidetele viidates märkis VTA peadirektor, et osades Konju farmi kitsepiimatoodete reklaamides esitatud tervisealased väited on eksitavad ja lubamatud. Tänahommikuse seisuga oli amet koostamas ettekirjutust, et sellised eksitavad väited kodulehelt eemaldataks.
«Seadused on väga keerulised,» tunnistas maaeluminister Repinski, «ja see veebileht oli tegelikult kokku pandud enne seda, kui ma riigikokku läksin. Mul ei olnud sellist pädevust, et kõiki neid nõudeid täpselt täita».