L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaljulaid kutsus tehnoloogiakonverentsi Slush osalejaid e-residentideks

Helen Mihelson
Kaljulaid kutsus tehnoloogiakonverentsi Slush osalejaid e-residentideks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Kersti Kaljulaid .
President Kersti Kaljulaid . Foto: Sander Ilvest

President Kersti Kaljulaid tutvustas eile õhtul Helsingis regiooni suurima tehnoloogiakonverentsi Slush avaüritusel e-Eesti edulugu ning kutsus osalejaid üles hakkama e-residentideks.

Riigipea esines oma sõnavõtuga Slushi ametlikul avapeol «Enter e-Estonia“, mida korraldasid Tallinn Music Week, EASi välisinvesteeringute keskus ja e-residentsuse programm ja millega tähistati ühtlasi Eesti e-residentsuse programmi 2. sünnipäeva.

«Tänu e-Eesti võimalustele suudame me täna, kuigi meid on vaid pisut üle miljoni, teha kümne minutiga kümme miljonit makset, sooritada kümme miljonit päringut, allkirjastada kümme miljonit lepingut. Seda ei suuda meist ka kümme korda suuremad riigid. Aga hea uudis on see, et kõigil on võimalik selle meie eksklusiivse klubiga liituda. Nüüd juba kaks aastat. Igaühele meist on antud kuni 100 aastat siin planeedil elada – miks mitte kasutada seda aega palju efektiivsemalt?» küsis president.

Riigipea kutsus tehnoloogiamessile kogunenuid üles ka hakkama Eesti e-residentideks. «Kui te jääte ootama, et need võimalused ise ka teie kodumaale jõuavad, võib see päris pikalt veel aega võtta ning konkurendid on teist kohe paar aastat ees,» ütles Kaljulaid ning rõhutas, et e-Eesti on ka kõige läbipaistvam ärikeskkond maailmas.

Täna kohtub president Kaljulaid Slushil nii Eesti kui ka teiste riikide ettevõtjate ja tehnoloogiavaldkonna eestvedajatega. Pärastlõunal toimub riigipea kutsel Eesti saatkonnas vastuvõtt Helsingis resideeruvatele Eestisse akrediteeritud saadikutega.

Slush on 30. novembrist 1. detsembrini Helsingis toimuv regiooni suurim tehnoloogiakonverents, kuhu koonduvad startup-ettevõtjad, investorid ja muud tehnoloogiagurud nii Euroopast kui ka kaugemalt. Konverentsile oodatakse ligi 2000 idufirmat, 800 investorit ning 700 ajakirjanikku enam kui 100 riigist.

Märksõnad
Tagasi üles