R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Talunikud pöördumises Jüri Ratasele: palun andke Martin Repinskile võimalus ministrina jätkata

Helen Mihelson
Talunikud pöördumises Jüri Ratasele: palun andke Martin Repinskile võimalus ministrina jätkata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 52
Martin Repinski.
Martin Repinski. Foto: Aldo Luud / Õhtuleht

Talupidajad saatsid peaminister Jüri Ratasele avaliku pöördumise, milles paluvad, et ta annaks skandaalidesse sattunud Martin Repinskile võimaluse maaeluministrina jätkata.

Pöördumine täismahus:

Meie, põllumehed, talupidajad, ja maainimesed, pöördume peaminister Jüri Ratase poole palvega, et Martin Repinskile antakse võimalus jätkata maaeluministri ametis.

Toetame Martin Repinski algatusi ja ideid põllumajanduse valdkonna arendamisel ja peame oluliseks, et nende mõtete elluviimisel tuleks anda talle 100 kriitikavaba päeva ennast tõestada.

Kutsume üles mitte kaotama inimlikkust ning andma maaeluministrile aega, et ta saaks põllumajandussektoris nii pikka aega oodatud positiivseid muutusi hakata ellu viima.

Põllumajandus on sügavas kriisis ning sellest väljatulemiseks on vaja ministrit, kes tunneb valdkonda läbi ja lõhki, kes saab aru kriisi olemusest ning kellel on ideid ja hoobasid, et kriisi lahendada. Maaeluminister Martin Repinski on oma sõnavõttudes näidanud, et ta mõistab põllumeeste probleeme ja seepärast usume, et talle tuleb anda võimalus.

Liialt kaua on meie riigis valitsenud poliitika, mis on jätnud põllumajanduse vaeslapse ossa ja tänu millele on sektor kandnud osalt korvamatut kahju. Tegelikult on põllumajandusel suur potentsiaal anda oma panus riigi majanduskasvu ning suurendada eksporti. 

Uus valitsuskoalitsioon on teinud, mida on lubanud ja on pööranud oma näo põllumeeste poole. Kutsume üles mitte kaotama inimlikkust ning andma maaeluministrile aega, et ta saaks põllumajandussektoris nii pikka aega oodatud positiivseid muutusi hakata ellu viima.

Pöördumisele kirjutasid alla:

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel Bulitko

Mahepõllumajanduse Koostöökogu juhatuse liige Jaan Kiider

E-piima juhatuse esimees Jaanus Murakas

Saaremaa Talupidajate Liidu juhatuse liige Janek Mägi

Nopri Talumeierei peremees Tiit Niilo

Hellema talu peremees Ivo Eenpalu

Pajumäe talu peremees Arvo Veidenberg

Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu liige ja Aaviku talu peremees Ants Aaman

Eestimaa Piimatootjate Ühistu juhatuse esimees Märt Riisenberg

Võrumaa Talupidajate Liidu tegevjuht ja  Kriguli talu perenaine Marika Parv

Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu esimees, Kalle Hamburgi talu peremees Kalle Hamburg

Märksõnad
Tagasi üles