Lepp pöördus avalikkuse poole: rünnakud jätkuvad TTVle ja mulle, aga kas nad ükskord lõppevad ka edukalt? (4)

Elisabeth Kungla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toomas Lepp.
Toomas Lepp. Foto: Priit Simson (Postimees)

Möödunud nädalal politsei poolt kinni peetud Tallinna Televisiooni (TTV) juht Toomas Lepp pöördus sotsiaalmeedias avalikkuse poole.

Kahtlustuste järgi pani Lepp taskusse jutusaate «Vaba mõtte klubi» raha, müües saadet enda juhitud telekanalile tuttavate varifirma kaudu ja lastes tootmiskulud samal ajal kanda Tallinna TVle. Põhja ringkonnaprokuratuur Tallinna Televisiooni juhi Toomas Lepa vahistamist ei taotlenud ning ta pääses pärast menetlustoimingute tegemist vabadusse.

Postimees avaldab Toomas Lepa pöördumise täismahus:

Selgitus avalikkusele.

Soovitan kuulata eilset Eesti Raadio saadet Rahva teenrid, kus analüüsitakse mõningaid põhjusi miks Tallinna TV-s on kuumaks läinud. Protsess jätkub. Jätkuvalt on poliitilises agendas küsimus, kellele on vaja Tallinna TV-d? 

Olen tootnud telesaateid Vaba Mõtte Klubi ja Keskkonnanädal mulle kuuluva firmaga OÜ Videomeedia alates aastast 2011, mil ma ei olnud TTV töötaja. Ka hinnad saate eest kujunesid välja aastal 2011 ning hiljem praktiliselt muutunud ei ole. 2012 sügisel kui sain Tallinna TV juhatuse liikmeks, lubas TTV nõukogu eesotsas Allan Alakülaga mul tootmist jätkata kuni lepingu tähtaja saabumiseni.

Minu side firmaga KVA Telecom algas hiljemalt juba 2010, mil see firma tootis Keskkonnanädalat ühel hooajal Kanal2-le. Sealt ka hilisem idee, et KVA võiks tootmise taastada. Kui asusin Tallinna TV juhatusse, siis üks mu tingimus nõukogu esimehele oli, et saan saadete tootmist jätkata. See lubadus ka anti. 2013 toimus juhatuse koosolek, millelt end taandasin, ning kus juhatuse teine liige Mart Ummelas kirjutas alla lepingule TTV ja KVA Telecomi vahel saadete Vaba Mõtte Klubi ja Keskkonnanädal tootmisele ja seda 2011. aasta hindadega.

Ummelas kinnitas, et oli Alaküla nõusolekust teadlik. Praegused sündmused on tingitud sellest, et minu kahtlustamine põhineb oletusele, nagu ma olevat tootnud nimetatud saated Tallinna TV tehnikaga, aga raha nagu läinuvat firmast välja. Nii see muidugi ei olnud. Lepinguline tootja KVA telecom võttis alltöövõtjaks Videomeedia, kes maksis tegijatele (operaator, monteerija, grimeerija jt) muretses tehnika – kaamerad, montaazhi jne.

Tallinna TV poolt oli vastavalt lepingule ette nähtud vaid paar tundi stuudio kasutamist ning sama pikk operaatori teenus. Nii, et Tallinna TV tehnikat ebaseaduslikult ma kasutanud ei ole, tooted on olemas. Kõigile vaatamiseks. Kahju TTV-le tekitatud ei ole. Vastupidi, Vaba Mõtte Klubi on senini telejaama populaarseim saade. 

Mida öelda? Olen püüdnud saadet Vaba Mõtte Klubi tõeliselt vabana toimetada. Nii on ka olnud. Alles pärast poliitikamaastiku muutumist on saabunud signaale, kuidas peaks õige olema.

Vaba Mõtte Klubis on saanud sõna kõik poliitilised erakonnad, ühtki tabuteemat pole olnud. See pole muidugi ka paljudele meeldinud. Mõningaid saatekülalisi on isegi kimbutatud, sunnitud ka lahkuma.

Tallinna TV on nelja aastaga muutunud väikesest kohalikust telejaamast tuntud tegijaks üle vabariigi. Tööl on professionaalsed teletegijad, kes edasi iga päevaga teevad järjest huvitavamaid saateid. Tallinna TV-l on lõpuks kaasaegne teletehnika, millega muuseas peale omasaadete valmistamise teenitakse tulu ja toodetakse spordiülekandeid juba praegu võrkpallist, korvpallist, jalgpallist jne.

Finantsdistsipliin on olnud TTV-s eeskujulik, mida on kinnitanud nii kõik auditid kui ka revisjonikomisjonid.

Vaatajate arv on kasvanud aasta aastalt. Tallinna TV nõukogul mulle mingeid etteheiteid ei ole, mida kinnitati ka viimasel nõukogu erakorralisel koosolekul. Küll jätkuvad rünnakud Tallinna TV-le ja mulle erinevailt poliitilistelt ringkondadelt. Aga kas nad ükskord lõppevad ka edukalt?

 

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles