E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti õpilased tõid loodusteaduste olümpaadilt viis medalit

BNS
Eesti õpilased tõid loodusteaduste olümpaadilt viis medalit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koolipink. Pilt on illustreeriv.
Koolipink. Pilt on illustreeriv. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/EMF

Esmaspäeval jõudis tagasi kodumaale Eestit Indoneesias 13. rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil (IJSO) edukalt esindanud võistkond. Noored õppurid naasesid kodumaale ühe hõbe- ja nelja pronksmedaliga.

«See tulemus näitab, et Eestis õpetatakse loodusteaduseid väga kõrgel tasemel. Loodetavasti motiveerivad rahvusvaheliselt tasandilt toodud medalid õpilasi veelgi süsteemsemalt loodusteadusi õppima, et saavutatud taset hoida ja ka edasi liikuda,» märkis Tartu Ülikooli (TÜ) teaduskooli teaduse populariseerimise peaspetsialist Marek Järvik.

13. rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad (IJSO) toimus tänavu Indoneesias Bali saarel. Võistlusel purustati senine osalejate rekord, kui võistlustulle astus 276 õpilast 48 riigist, teatas TÜ pressiesindaja BNS-ile.

Eestit esindasid võistlusel hõbemedali teeninud Kaarel Kivisalu Tallinna Reaalkoolist, pronksmedalid rinda saanud Hanna-Riia Allas Tartu Veeriku koolist, Konstantin Dukatš ja Daniil Vaino Narva Keeltelütseumist ning Anni Joamets Tallinna Prantsuse Lütseumist, napilt jäi medalita Andreas Simson Tallinna Inglise Kolledžist.

Esikoha ja parima teoreetilise töö auhinna saavutas Taiwani võistleja, ka riikide arvestuses läks võit Taiwani delegatsioonile. Eksperimentaalvooru esikoht läks seekord jagamisele Brasiilia, Hiina ja Venemaa võistkondade vahel.

Juhendajatena saatsid Eesti õpilasi TÜ vanemteadur Darja Lavõgina, ELO žürii liige Ülle Kikas ja TÜ doktorant Andres Ainelo.

Rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil saavad osaleda kuni 15-aastased õpilased. Kahes teoreetilises võistlusvoorus lahendatakse individuaalselt ülesandeid nii füüsika, keemia kui ka bioloogia valdkonnast ning lisaks toimub võistkondlik eksperimentaalvoor, kus seekord uuriti muskaatpähkli ehitust ja eraldati sellest eeterlikku õli.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Märksõnad
Tagasi üles