Päästjad avastasid Lääne-Eesti 11 kaubanduskeskusest pooltes rikkumisi

Väljapääsu silt.

FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Päästeameti Lääne päästekeskuse töötajad kontrollisid eelmisel nädalal 11 kaubanduskeskusest, millest kuues esines rikkumisi, teatas päästeameti pressiesindaja.

Kõige rohkem eksiti kauba ladustamisega evakuatsiooniteedele ja evakuatsioonitee märgistuse varjamisega kauba või näiteks jõulukaunistustega, märkis päästeameti esindaja.

«Nii nagu igale hoonele on ette nähtud maksimaalne arv inimesi, kes seal viibida tohivad, on ka ette nähtud evakuatsiooniteed ja -pääsud ning nende laiused. Jälgida tuleb, et neid ei ladustataks kinni ega vähendataks läbipääsude laiust, sinna kaupa paigutades või välja pannes. See on kõik selleks, et kui tekib ootamatu vajadus kõigil korraga hoonest kiiresti väljuda, on see ka võimalik,» selgitas Lääne päästekeskuse ohutusjärelevalvebüroo juht Indrek Laanepõld põhilisi probleeme, mis kontrollide käigus avastati.

Kuna tegemist ei olnud selliste rikkumistega, mis oleksid vajanud ettekirjutust, anti nende haldajatele suulised korraldused nende kõrvaldamiseks, mis ka koheselt täideti.

Lisaks evakuatsiooniteede läbipääsule kontrolliti ka esmaste kustutusvahendite korrasolekut ja signalisatsioonisüsteemide toimivust. Lisaks jälgiti ka pürotehniliste toodete müügilettide ja müüdavate koguste vastavust nõuetele.

Laanepõllu sõnul ei tohiks just nüüd, kui jõulud ja aastalõpp on kohe käes, inimesi poodlemas ja jõulukinke valimas märgatavalt rohkem ning seetõttu ka kaupa rohkem varuks, ära unustada ohutust.

«Head kaupmehed, soovime südamele panna, et just kunded toovad oma ostudega teile sissetuleku ja leiva lauale. Hooligem siis oma klientidest ka turvalisuse võtmes,» märkis ohutusjärelevalvebüroo juht.

Tagasi üles