L, 25.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pakasega puges jahedus ka pealinna vanasse lasteaiamajja

Hommikul oli tubades vaid 14 kraadi
Merike Tamm
Pakasega puges jahedus ka pealinna vanasse lasteaiamajja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kelgud
Kelgud Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Tallinna Sikupilli lasteaia rühmaruumid läksid krõbedate õuekülmadega nii jahedaks, et lastel soovitati kodust tulles jalga panna villasokid ja selga soojad kampsunid.

«Täna on ruumides juba 19 kraadi, täna on ka õues soe. Eks külm oli siis, kui kõva pakane õues oli,» sõnas Sikupilli lasteaia direktor Merike Jurin. Hommikul vara võis siis olla rühmaruumides vaid 14 kraadi sooja.

«Eks ta ole vana küttesüsteemiga seotud – maja on üle 40 aasta vana,» tõdes ta. Jurin ütles, et sel ajal pandi lasteaia rühmi kokku ja ruumidesse viidi lisa küttekehad.

Lasteaeda tuleb soojus keskküttesüsteemi pidi Tallinna Küttest, kuid vanad radiaatorid ei lähe enam piisavalt kuumaks, et ruume üles soojendada. «Otsapealsed rühmad just, ilmselt on maja ehitatud, mitte arvestades sellist käredat pakast. Soojus lihtsalt ei jõudnud sinna,» sõnas Jurin.

Lastele soovitati selga panna soojad riided ning hommikul alustati tegevusi keskmistes rühmaruumides, kus temperatuur pisut kõrgem. Päris külmapühasid välja ei kuulutatud. «Kes said, hoidsid kodus – kel väike õde või vend peres, nendel polnud probleemi,» lisas direktor.

«Praegu tegeleme selle probleemiga, et saaks järgmiseks õppeaastaks küttesüsteemid korda. Teeme koostööd haridusametiga, et mis nad välja pakuvad ja kuidas abistavad. Samuti oleme lastevanematega rääkinud, kirja kirjutanud. Saame vast asja liikuma,» oli Jurin optimistlik.

Tagasi üles