Galerii: Terras annetas John McCainile kaitseväe teenetemärgi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras annetas täna kaitseväe peastaabis Ameerika Ühendriikide senaator John McCainile kaitseväe teenetemärgi kaitsealaste teenete eest. 

Senaator McCain tunnustas Eestit kaheprotsendilise kaitsekulutuste taseme hoidmise ja jätkuva panustamise eest NATOsse ning tänas eestlasi Ühendriikide sõdurite sooja vastuvõtu eest Eestis. «Eriti tänan Eesti sõdureid nende teenete ja ohvrite eest Iraagis ja Afganistanis,» ütles McCain.

Kindralleitnant Terrase sõnul on senaator McCain aastakümneid seisnud Balti riikide iseseisvuse ja vabaduse eest ning toetanud meid NATOga liitumise ajal. Samuti tõi ta esile senaatori teeneid Balti piirkonda suunatud abiprojektide kinnitamisel Ühendriikide senatis.

«Ja täna, kus olukord on keerulisemaks läinud, toetab ta selgelt ja kõvahäälselt Ameerika Ühendriikide püsimist Euroopas,» ütles kindralleitnant Terras pärast teenetemärgi üleandmist senaator McCainile.

Eestis kahepäevasel visiidil viibivivad Ameerika Ühendriikide senaatorid John McCain, Lindsey Graham ja Amy Klobuchar kohtusid täna veel ka president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratase ja kaitseminister Margus Tsahknaga.

Tagasi üles