Allikmaa: telesaadetega ERR venekeelse auditooriumini ei jõua

Eesti Rahvusringhäälingu juht Margus Allikmaa

FOTO: Artur Sadovski

Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa tõdes, et tänaseks väljakujunenud venekeelsete telesaadete maht ei rahulda kedagi - ei programmi koostajaid ega ka vaatajaid.

«Formaalselt saame öelda, et rahvusringhääling ju teeb venelastele saateid, tervelt kaks saadet nädalas, ja igal õhtul jõuab vaatajani ka venekeelne AK, aga nagu me uurime nende saadete vaatajanumbreid, saame aru, et ega me nende saadetega venekeelse auditooriumini tegelikult ei jõua,» kirjutas Allikmaa ERRi uudisteportaalis.

«Näiteks oli veebruaris saatel «Kolmnurk», mis on iseenesest väga korralik, sisukas ja hästi tehtud venekeelsele auditooriumile suunatud saade, keskmiselt viis tuhat vaatajat ja ainult tuhat neist olid venelased. Venekeelset AKd vaatas veebruaris keskmiselt 14 000 inimest, kellest pooled ehk 7000 olid venelased,» tõi Allikmaa näiteid.

Allikmaa leidis, et täiemahulisele, n-ö kolmandale, venekeelsele teleprogrammile pole kunagi olnud avalikku tellimust: «Küsimus on selles, kas teha ETV2-s korralik, vähemalt kaks tundi vältav igapäevane venekeelne saatevöönd või piirduda ainult poliitilise korrektsuse piiresse mahtuva, tänasest pisut mahukama igapäevase venekeelse AK-ga.»

«ETV2-st ei saa kunagi venekeelset kanalit. Kui tekib ühiskondlik tellimus tõsiseltvõetava venekeelse kanali suhtes, tuleb luua täiesti uus ja mingit teist nime kandev telekanal,» kinnitas Allikmaa.

Tagasi üles
Back