Patrullpolitseinikud hakkavad ohjeldama korrarikkujaid elektrišokirelvadega

Elektrišokirelv ehk taser.

FOTO: PA Wire / Press Association Images / Scanpix

Politsei- ja piirivalveamet kavatseb osta elektrišokirelvi, kuigi seni on tasereid kasutanud vaid ameti eriüksus, siis tulevikus on kavas varustada nendega tänavu teisel poolaastal kõik patrullid.

Politsei- ja piirivalveamet kavatseb osta esialgu umbes sada elektrišokirelva ning elektrišokirelva laskemoona, taserite hanke eeldatav maksumus on 100 000 ning laskemoona hanke eeldatav maksumus 72 000 eurot.

Politsei- ja piirivalveameti pearelvur Georg-Tomek Triškin ütles, et elektrišokirelv on politsei teenistusrelvade nimistus alates 2008. aastast ning taserid on ameti eriüksuses kasutuses olnud mitu aastat.

«Pikalt on arutluse all olnud elektrišokirelvade lisamine ka patrullteenistuse varustusse, kuid varem ei ole selleks olnud eelarvelisi vahendeid,» ütles Triškin.

«Soetatavad elektrišokirelvad plaanime kasutusele võtta eelkõige patrullteenistuses. Tuginedes teiste riikide kogemusele saab elektrišokirelva kasutada ohutumalt nii kinnipeetava kui ümberkaudsete suhtes kriitilistes olukordades, kus tuleb otsustavalt sekkuda, peatada rünne ja kurjategija kinni pidada. Esialgu on kavas soetada neid ligikaudu sada, et iga patrull oleks tulevikus relvastatud elektrišokirelvaga,» sõnas Triškin.

PPA plaanib hanke välja kuulutada selle aasta esimeses pooles ning relvad kasutusele võtta aasta teises pooles.

Tagasi üles