N, 5.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selgus Tallinna peatänava teise etapi konkursi võitja

Uwe Gnadenteich
, reporter
Facebook
Comments
Tallinna tulevane peatänav võiks välja näha selline.
Tallinna tulevane peatänav võiks välja näha selline. Foto: Linnafoorum

Tallinna peatänava arhitektuurikonkursi teise etapi «Meri peatänava äärde» võitis töö nimega AUL.

Võidutöö juures köitis žüriid idee näiteks Kanuti aia pargi rekonstrueerimisest, mis parandaks tunduvalt jalakäiguühendusi. Samuti oli selle võistlustöö puhul hästi läbi mõeldud Hobujaama tänava jalakäijasõbralikumaks kujundamine ning hubasuse ja funktsionaalsuse lisamine linnapilti.

Ideekonkursi teise etapi «Meri peatänava äärde» eesmärk oli laiendada tänapäevast inimkeskset linnaruumi tulevase peatänavaga külgnevatesse kvartalitesse ning ühendada mereäär südalinna linnaruumi. Ideekonkurss puudutas peatänavaga vahetult külgnevaid kvartaleid ja sadama-ala.

«Võistlustööd olid suhteliselt võrdse tasemega ning kõigis neis oli palju huvitavaid ideid,» ütles Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg. «Loodetavasti jätkab ka Tallinn järjepidevat tööd peatänava ja mere ühendamisega.»

Ideekonkursile «Meri peatänava äärde» ilmus neli võidutööd, mis kõik pääsesid hindamisele. Esimese koha selgitas välja hääletus ning auhinnaks on 15 000 eurot. Teisele kohale platseerus võidutöö nimega Vamos A La Playa, mida premeeritakse 9000 euroga. Ning kolmas ja neljas koht läks jagamisele Delta ja Merevahi nime kandvate tööde vahel, kelle vahel jaotatakse võrdselt 6000 euro suurune preemia.

Ümbrikute avamine ja võistlustööde autorite nimede avalikustamise tseremoonia leiab aset 22. veebruaril kell 16 Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni Soolalaos.

Peatänava projekti eesmärk on luua veel sel kümnendil Tallinna südalinna kaasaegne, 21. sajandisse sobilik inimkeskne linnaruum. Tallinna peatänava projektist lähemalt loe www.peatänav.ee

Peatänava ideekonkurssi korraldab Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ koos Tallinna linnaga. Projekti toetavad AS Tallinna Sadam, AS Viru Keskus, Porto Franco OÜ, NG Investeeringud OÜ, Capital Mill OÜ jt.

Eesti Arhitektuurimuuseumis on vahemikus 22. veebruarist kuni 26. märtsini üleval näitus, kus saab lisaks «Meri peatänava äärde» võistlustöödega tutvuda ka Pro Kapitali Kalaranna arhitektuurivõistluse töödega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles